Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Haziran 2016

ABONE OL

Işık: İstikbâl İlimdedir

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'ni anlatan İlahiyatçı - Yazar Prof. Dr. Emin Işık, "İstikbâl ilimdedir. Bugün İslâm dünyasının meselesi, ilim ve iman meselesidir. İbrahim Hakkı Hazretleri de, 'Marifetname' adlı eserinde bize bunu öğretiyor" dedi.

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’ni anlatan İlahiyatçı – Yazar Prof. Dr. Emin Işık, “İstikbâl ilimdedir. Bugün İslâm dünyasının meselesi, ilim ve iman meselesidir. İbrahim Hakkı Hazretleri de, ‘Marifetname’ adlı eserinde bize bunu öğretiyor” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri anıldı. Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program,Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’nin hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti.

GAZZE İÇİN VAKİT KARDEŞLİK VAKTİ

Programdakonuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye’nin Gazze’deki mazlum Müslümanlara bu Ramazan ayında da kardeşliğini gösterdiğini belirterek, “Yaşadığımız topraklar bize vatan olarak büyük bedeller ödenerek bırakıldı. Bu topraklarda dünyanın yeniden kurgulandığını, yapılandığını görüyoruz. İsrail’in Türkiye’den dilediği özürle birlikte, Gazze ile ilgili ablukanın delinmesiyle ilgili Türkiye’nin attığı adım sonucu önemli bir netice alındı. Gazze’ye gittim, gördüm. Elektrik, su, kanalizasyon yok. Bugün varılan mutabakatla Türkiye, o bölgeye elektrik, su götürecek, hastane yapacak ve 10 bin ton da yardım götürecek. Bu, bizim kardeşliğimizi yeniden hatırlattığımız gündür” diye konuştu.

ANADOLU’YA İLİM GETİRDİLER

Programda Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’ni İlahiyatçı – Yazar Prof. Dr. Emin Işık anlattı. Işık, Anadolu’yu mayalayan gönül erlerinin her zaman ilim ve imanı öncelediklerini söyleyerek, “İbrahim Hakkı Hazretleri, Peygamber Efendimizin hayatını örnek alarak yaşamıştır ve öylece veli olmuştur. Bütün Horasan erleri, Anadolu’ya ilim ve bilgiyle geldi. Bizim gönül erlerimiz, Anadolu’ya gelir gelmez medrese kurdular. Bugün Anadolu, 300 milyon insanı daha besleyip yetiştirecek niteliktedir. Selamet, istikbâl ilimdedir. Bugün İslâm dünyasının meselesi, ilim ve iman meselesidir. İbrahim Hakkı Hazretleri de, ‘Marifetname’ adlı eserinde bize bunu öğretiyor” şeklinde konuştu.

AGÂH KONSER VERDİ

Programın ardından tasavvuf musikisinin sevilen ismi Agâh bir konser verdi. Sanatçı, seslendirdiği eserlerle dinleyenlerin gönüllerini bir kez daha fethetti.

Diğer Haberler