Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Mart 2015

ABONE OL

Işık: İdealimiz; Erbakan’ın Hayalleri

Esenler Belediyesi’nce düzenlenen "Bilim adamı yönüyle Erbakan" programında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Necmettin Erbakan Hoca’nın hayallerini yerine getiriyoruz. Bunlar bizim ideallerimiz” dedi.

Esenler Belediyesi’nce düzenlenen “Bilim adamı yönüyle Erbakan” programında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Necmettin Erbakan Hoca’nın hayallerini yerine getiriyoruz. Bunlar bizim ideallerimiz” dedi.

Esenler Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti 54. Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı “Bilim Adamı Olarak Erbakan” adlı programla andı. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekin ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek katıldı. Program öncesinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın çalışmalarının yer aldığı resim sergisinin açılışı Bakan Fikri Işık tarafından yapıldı.

ÖĞRENCİLERİ O’NU ANLATTI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Erbakan’ın hayatını anlatan sinevizyon gösterimi ile devam etti. Programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, toplumda bazı insanların iz bıraktığını Erbakan’ın da o insanların başında geldiğini söyledi. TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekin ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Yrd. Doç. Dr. Tahir Yüksek de Erbakan ile ilgili anılarını anlattılar.

ERBAKAN; SÖMÜRGEYE İSYANDIR

Gelecek nesillerin toplum önündeki kahramanları unutmaması gerektiğini ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise, “Biz Esenler Belediyesi olarak her sene Erbakan Hoca’yı anma programı düzenliyoruz. Bunu, toplum kendisinin önünde kahramanları unutmasın, toplum kendisinin önündeki gerçek kahramanları bilsin diye düzenliyoruz. Bizim çocuklarımız unutmasın özellikle imam hatip liseli arkadaşlarımız unutmasın diye düzenliyoruz. Dün kapılarından kovulan üniversitelere giren başörtülü kızlarımız gerçek kahramanlarını unutmasın diye düzenliyoruz. Aslında Erbakan hocanın varlığı bu ülkede sömürgeye isyanın, hem de bir ülkenin dimdik ayakta duruşunun göstergesidir. İşte biz bunu bütün neslimizle paylaşmak istiyoruz” dedi.

İMAM HATİPLER ZİRVEDE

Programda son konuşmayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptı. 28 Şubat darbesinin Erbakan’ın savunduğu fikirlerin hayata geçmesini engellemek için yapıldığını belirten Işık, “Ne yaptılar 28 Şubat’ta? İlk yaptıkları iş imam hatiplerin önünü kapatmak oldu. Orta kısımları kapattılar, üniversiteye girişte de korkunç bir duvar ördüler. Peki bugün ne durumdayız? Onların kapattıkları imam hatiplerin orta kısımları açıldı. Bugün o yüksek duvarlar, çektikleri imam hatiplerin üniversitelere girişindeki o duvarlar yıkıldı. Allah’a şükürler olsun bugün o imam hatipler tekrar cazibe merkezi haline gelmeye başladı. Hem de şunu büyük bir gururla söyleyebilirim ki imam hatiplerin 28 Şubat’tan önceki en zirve noktasının en az 2 katı noktasına yükseldi. Öğrenci sayısı olarak da, okullar olarak da zirvedeyiz” dedi.

DEVRİM’E KARŞI ÇIKANLAR BUGÜN DE AYNI

Geçmiş dönemlerde yaşanan bazı olayların günümüzde de yaşandığını dile getiren Bakan Işık, “O zamanlar otomobil yapacağız dendiği zaman mühendis odaları toplanıyor ve diyor ki; (Türkler otomobil yapamaz.) Başta Erbakan Hocamız olmak üzere bir kısım Türkiye’ye güvenen insanlar diyor ki; (Hayır Türkiye otomobil yapar) diyorlar. Ve Cemal Gürsel Devlet Başkanı olarak (yaparız) diyor. Türkiye kısa bir sürede Devrim otomobilini yapıyor. Ama sonra maalesef Türkiye’nin güçlenmesini, kalkınmasını istemeyen dış odaklarla ve onların içerideki uzantılarının işbirliği ile ve medyanın da kuvvetli desteği ile maalesef Devrim otomobili seri üretime geçmeden tarihin tozlu raflarına kaldırılıyor” şeklinde konuştu.

İDEALİMİZ; ERBAKAN’IN HAYALLERİ

“Necmettin Erbakan Hoca’nın hayallerini yerine getiriyoruz. Bunlar bizim ideallerimiz” diyen Işık konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hocamızın kendine has üslubuyla (tank yapacağız, top yapacağız, kendi gemilerimizi, uçaklarımızı kendimiz yapacağız) cümleleri hiç aklımızdan çıkmaz. Değerli arkadaşlarım; bugün artık Türkiye piyade tüfeğini kendisi yapıyor, gemilerini, insansız hava araçlarını, uydularını kendisi yapıyor. İnşallah 2023 yılında kendi savaş uçağını da kendisi yapacak. İnşallah hocamızın hayalleri bu noktada tam olarak gerçekleşmiş olacak. Kendi savunma sanayimiz de kendi yazılımlarını kendisi üretiyor. Ve araçlardaki yazılımları sadece kendi askerimiz biliyor. Bu Türkiye’nin 12 yılda ortaya koyduğu çok önemli bir başarı hikâyesidir. Bunlar 2002 yılında hayal dahi edilemeyen işlerdi. Allah’a şükürler olsun bütün bunları yaptık. Bundan sonra da daha iyisini yaparak dünyada Türkiye’yi en güçlü 10 ülke hedefine ulaştırmak için gece gündüz çalışmalara devam edeceğiz. Bütün bunları yaparken her zaman hocamızın tavsiyesi onun fikirleri ve vizyonu bize ışık tutacak”.

Programın sonunda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan “Şehir Şiirleri Antolojisi” ve “Şehir Kitaplığı” kitap setini Bakan Fikri Işık’a hediye etti.

Diğer Haberler