Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Kasım 2016

ABONE OL

İş Kazası ‘geliyorum’ Demez!

Esenler Belediyesi personeline "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" eğitimi veren İş Güvenliği Uzmanı Güllü Kara, "Dünyada her 3 dakikada bir iş kazası yaşanıyor, Türkiye'de Ekim ayında 165 kişi iş kazası veya meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti" dedi.

Esenler Belediyesi personeline “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” eğitimi veren İş Güvenliği Uzmanı Güllü Kara, “Dünyada her 3 dakikada bir iş kazası yaşanıyor, Türkiye’de Ekim ayında 165 kişi iş kazası veya meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti” dedi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediye personeline yönelik eğitim seminerleri devam ediyor. Program kapsamında İş Güvenliği Uzmanı Güllü Kara, çalışanı ve işletmeyi korumak, üretimi ve kaliteyi arttırmak amacıyla Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” eğitimi verdi.

EKİM AYINDA 165 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İş güvenliğinin iş sağlığına paralel olduğunu söyleyen Güllü Kara, “Dünyada her 3 dakikada bir iş kazası yaşanıyor. İş kazaları en çok ilk 1 saatte yaşanıyor ve bu kazaların yüzde 2’lik kısmı müdahale edilemez ve önlenemez oluyor. İşletmelerin, iş kazası meydana geldiğinde 3 iş günü içinde durumu bildirmesi gerekiyor. Türkiye’de Ekim ayında 165 kişi iş kazası veya meslek hastalığı sonucu hayatını kaybetti. İş güvenliğinin olduğu yerde iş sağlığı vardır” diye konuştu. Kara, iş güvenliğinin sağlanmasında; kaynakta, ortamda ve kişiye yönelik kurallar olduğunu belirterek, riskin kaynaktan önlenmesi amacıyla tedbirlerin kaynakta alınması gerektiğini söyledi. Seminerin ardından personel, sınava tabi tutuldu.

Diğer Haberler