Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Nisan 2016

ABONE OL

İpek Yolu’nun Çocukları Tbmm’de

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu'nun çocuklarını kabul etti. TBMM Başkanı Kahraman'a "Barış Ekmeği" takdim eden bi'dünya çocuk, Ankara'dan dünyaya barış mesajları verdi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nun çocuklarını kabul etti. TBMM Başkanı Kahraman’a “Barış Ekmeği” takdim eden bi’dünya çocuk, Ankara’dan dünyaya barış mesajları verdi.

Esenler Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen “7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali” kapsamında Esenler’e gelen İpek Yolu’nu çocukları, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret ettiler.

TBBM BAŞKANI’NA BARIŞ EKMEĞİ

TBMM Divan Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da hazır bulundu. Türk öğrenci Şevval Gülle’nin çiçek takdim ettiği TBMM Başkanı Kahraman, İpek Yolu’nun çocukları ile tek tek ilgilendi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl yedincisini düzenledikleri festival ile ilgili bilgi verdiği Meclis Başkanı Kahraman’a çocuklarla birlikte “Barış Ekmeği”ni verdi.

BARIŞ EKMEĞİ İLE BARIŞ GELECEK

Türkiye’nin böylesi organizasyonlara ev sahipliği yapmasının memnuniyet verici olduğuna dikkat çeken Meclis Başkanı Kahraman, “Bu organizasyonda seçilen sembol gerçekten çok güzel. Ekmek, hayat demek. Esenler’de pişirip diğer ülkelere yollayacaksınız. Ve bu ekmeğe çocuklarımızın ülkelerinden getirdikleri unların eklenmesi çok önemli. Bu ekmek ile münakaşaların olduğu ülkelerde inşallah sıkıntılar aşılacak. Gençlerimiz barış havası içinde yaşacaklar. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’yu tebrik ediyorum” diye konuştu.

DÜNYAYA BARIŞ MESAJLARI VERDİLER

İpek Yolu’nun çocukları, ziyarette okudukları barış mektupları ile Ankara’dan tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdiler. Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği güzergahta yer alan ülkelerin çocukları, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a yöresel hediyeler takdim ettiler. Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin İstanbul’u tasvir eden rölyef çalışması verdiği Meclis Başkanı Kahraman da Belediye Başkanı Göksu’ya çini tablo hediye etti. İpek Yolu’nun çocukları, ziyaretin son bölümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Genel Kurul Salonu’nu da gezdiler.

İSTANBUL’UN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI GEZECEKLER

12 farklı ülkeden 125 çocuk, 19 Nisan Salı günü (yarın) hep birlikte İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını keşfedecekler. Rehberler eşliğinde İstanbul’u turlayacak çocuklar, önce Marmaray’ı kullanarak Avrupa’dan Asya’ya geçecekler. Üsküdar’dan özel bir tekneye binerek Boğaz turuna katılacak çocuklar, Boğaziçi’ni gezip İstanbul’un nadide güzelliklerine şahit olacaklar. İpek Yolu’nun çocuklarının İstanbul gezisindeki son durağı ise Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk olacak.

Diğer Haberler