Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Aralık 2014

ABONE OL

İnternet Tahammülsüzlüğe İtebiliyor

Esenler'de "İnternete Değil Hayata Bağlan" konulu bir seminer veren Psikolog Simla Metiner, dinleyenleri teknoloji bağımlılığı konusunda uyardı: İnternet çocukları tahammülsüz olmaya itebiliyor.

Esenler’de “İnternete Değil Hayata Bağlan” konulu bir seminer veren Psikolog Simla Metiner, dinleyenleri teknoloji bağımlılığı konusunda uyardı: İnternet çocukları tahammülsüz olmaya itebiliyor.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Sağlık Buluşmaları kapsamında Psikolog Simla Metiner, Esenler’de bir seminer verdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, “İnternete Değil Hayata Bağlan” konulu bir seminer veren Metiner, dinleyenleri teknoloji bağımlılığı ile ilgili uyardı.

TAHAMMÜLSÜZLÜĞE İTİYOR

Çocukların internet ortamında geliştirdikleri tutumlardan söz eden Metiner, “İnternetin bize çok büyük faydaları var ama götürdükleri de çok fazla. Çocuklar için internet ortamında sosyal kabul daha kolay ama bu gerçek hayatta çocuğu iletişim problemi yaşamaya ve tahammülsüz olmaya itebiliyor” dedi.

BAĞIMLILIK NASIL GELİŞİR?

İnternet bağımlılığının nasıl geliştiğini anlatan Metiner, “Kişi internet kullanımını sonlandırmaya niyetlenmesine rağmen kullanmaya devam ediyorsa, internet kullanımı kişinin düşünce ve davranışlarını yönetmeye başladıysa, interneti olumsuz duygulardan kaçmak için kullanıyorsa bağımlılık olasılığı yüksektir” diye konuştu. Metiner, ayrıca anneleri çocuklarına hemen bağımlı olduklarını söylememeleri konusunda da uyardıktan sonra kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

Diğer Haberler