Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2016

ABONE OL

İnsanlık İçin Proje Üretin!

Esenlerli öğrencilerle dünyayı nasıl değiştireceklerine dair tecrübelerini paylaşan Münazara Eğitmeni Yavuz Yiğit, "İnsan, hayvan, doğa yani konu her neyse proje üretin, iş yapın, sorun çözün, bir şeyler yapın" tavsiyelerinde bulundu.

Esenlerli öğrencilerle dünyayı nasıl değiştireceklerine dair tecrübelerini paylaşan Münazara Eğitmeni Yavuz Yiğit, “İnsan, hayvan, doğa yani konu her neyse proje üretin, iş yapın, sorun çözün, bir şeyler yapın” tavsiyelerinde bulundu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Şehir Düşünce Merkezi, Turgutreis Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik Tecrübe Paylaşım Toplantısı düzenledi. Dünyayı gençlik eliyle daha yaşanabilir bir yer haline getirmek amacıyla çok sayıda çalışma yapan ve proje üreten Münazara Eğitmeni Yavuz Yiğit, “Dünya Nasıl Değişir?” konulu programda öğrencilere mutlu ve başarılı bir yaşam için neler yapmaları gerektiğini anlattı.

HAYATA ERKEN ATILIN

Öğrencilere okuldan mezun olmadan, daha erken yaşta da hayata atılabileceklerini söyleyen Yavuz Yiğit, “Dünyayı değiştirmek için birçok şeyi deneyimlemeniz gerekiyor. Bunun için illa üniversiteden mezun olmanız gerekmiyor. Şu anda da okulda proje grupları, kulüpler kurun, milli eğitimin ve belediyenin projelerine katılın hatta el verin ve geleceğinizi teminat altına alın” dedi.

PROJE ÜRETİN, İŞ YAPIN!

İnsanlığa faydalı olmanın proje üretmekten geçtiğini belirten Yiğit, “7 dünyayı besleyeceğimiz kadar yiyeceğimiz var ama dünyanın yüzde 75’i aç ve susuz. Haftada 1 saatini bu çocukların ya da kendimizin geleceği üzerine harcıyor muyuz? Yılda 50 lira toplasanız, bir su kuyusu açtırıp en az 400 insanın su ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz. İnsan, hayvan, doğa yani konu her neyse proje üretin, iş yapın, sorun çözün, bir şeyler yapın” tavsiyelerinde bulundu.

Diğer Haberler