Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Temmuz 2012

ABONE OL

İnsana İlk Maya Ailede Çalınır

Esenler Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dörtyol Meydanı’nda bir konferans veren Aile İçi İletişim Danışmanı Saliha Erdim, çocuğun ilk örnek aldığı modelin anne ve baba olduğunu vurgulayarak,“İnsanın ilk mayası ailede çalınır” dedi.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dörtyol Meydanı’nda bir konferans veren Aile İçi İletişim Danışmanı Saliha Erdim, çocuğun ilk örnek aldığı modelin anne ve baba olduğunu vurgulayarak,“İnsanın ilk mayası ailede çalınır” dedi.

Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen Ramazan Kültür Etkinlikleri devam ediyor.  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Kadın Kolları Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ve binlerce vatandaşın katıldığı program çocuk animasyonları ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonraya kürsüye gelen Başkan M. Tevfik Göksu, meydanı dolduran kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada Esenler’de bu Ramazan’ı farklı yaşatmak ve yaşamak adına yaptıkları çalışmalara verdikleri destekten dolayı şükranlarını ifade ederek başladı.

Ramazan’ı bu yıl eğlence formatının dışında, manevi iklimine uygun ihya etmek için Anadolu’yu Mayalayanlar diye bir konsept ortaya koyduklarını belirten Başkan Göksu, “Günlerce sürecek bu programların her biri ayrı duyguyu, her biri ayrı bir heyecanı bizlere yaşatacaktır” dedi. Konuşmasına Ramazan ayı boyunca yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlatarak devam eden Göksu, Kadir Gecesi’nde dualarda buluşma temennisiyle son verdi.

DİĞERLERİ DE ÖRNEK ALACAK

Programa katılan TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Esenlerlilerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ettikten sonra, “Esenler’de Ramazan akşamları doya doya kutlanıyor.  Daha sonraki yıllarda İstanbul’un diğer ilçelerinin de Esenler’in Ramazan programına uygun programlar yapacaklarına inanıyorum. Cenab-ı Allah’ın bu huzur ve mutluluk dolu ortamımızı devam ettirmesini temenni ediyorum” dedi.

AİLE DÜNYAYA GELMENİN EŞİĞİDİR

Program, Aile İçi İletişim Danışmanı Saliha Erdim’in konferansıyla devam etti.  Erdim, Allah’ın her insandan beklentisi olduğunu ve Allah’ın insana yüklediği programı uygulamak görevinin de anne ve babalarda olduğuna dikkat çekti. Erdim, dünyaya gelmenin eşiği olan ailenin aynı zamanda insan olmanın da yeri olduğunu söyledi. Çocuğun ilk örnek aldığı modelin anne ve baba olduğunu vurgulayan Erdim,“İnsana ilk maya ailede çalınır” dedi.

Aile içi iletişimde yaşanan örneklemelerle konferansına devam eden Erdim, modele ihtiyacı olan çocuğun anne ve baba tarafından karşılanamayan bu durumunun çocuk tarafından olumsuz TV dizilerinden alındığını söyledi. Saliha Erdim, çalışan anne ve babalara da değinerek, “Çocuk kimin kucağında büyürse ona bağımlı olur” dedi. Aile içi şiddetin çok arttığının gazete sayfalarında acı bir şekilde görüldüğünü vurgulaya Erdim, aile içersinde insan değersizleştiriliyorsa o kişinin Allah’a kulluğunda da zaafiyet başlayacağını söyledi. Ailenin medeniyet inşası için olmazsa olmaz bir kurum olduğunu vurgulayan Erdim, konferansını kalabalığa hitaben yaptığı dua ile bitirdi.

Esenlerliler gecenin sonunda Ömer Karaoğlu’nun ezgileriyle eşsiz bir konser dinledi. 

 

 

Diğer Haberler