Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2016

ABONE OL

İnancı Ve Azmi Erbakan’dan Öğrendik

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, inancı, azmi ve kararlı olmayı Erbakan'dan öğrendiklerini söyledi.

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, inancı, azmi ve kararlı olmayı Erbakan’dan öğrendiklerini söyledi.

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan anıldı. Binlerce vatandaşın Dörtyol Meydanı’ndaki yerini aldığı programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Sarıhan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Necmettin Erbakan’ın hayatını anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

LÜGATINDA YENİLGİ YOKTU

Erbakan’ın dünyanın değişim ve dönüşümüne katkı sağladığını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Erbakan Hoca, bu toprakların kendi değerleri üzerine büyümesi için gönül fetihleri başlatmış, Anadolu’yu mayalamış, Türkiye’nin ve dünyanın değişim ve dönüşümüne katkı sağlamıştır” dedi.

Erbakan’ın örnek kişiliğinden ve siyaset hayatındaki duruşundan da söz eden Göksu, “Rahmetli Erbakan Hoca, büyük bir ahlaka sahipti. Müthiş bir bilgi derinliği vardı. İnançlı, azimli ve kararlıydı. Lügatında yenilgi asla yoktu. Yetiştirdiği talebeleri de hep O’nun izinden gitmiştir” diye konuştu. Konuşmasının sonunda Erbakan Vakfı Esenler İlçe Başkanı Şerafettin Dener, Göksu’ya günün anısına bir plaket takdim etti.

UMUT MÜRARE KONSER VERDİ

Gece, sanatçı Umut Mürare’nin konseriyle devam etti. Sanatçı, sevilen türkülerin yanı sıra ilahiler de seslendirdi. Dinleyenler de, Mürare’ye hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler