Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2017

ABONE OL

İmera İle Söz Müzik Bir Arada

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Grup İmera, Esenlerlileri müziğe ve sohbete doyurdu.

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Grup İmera, Esenlerlileri müziğe ve sohbete doyurdu.

Grup İmera, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Müzikli Söyleşi” programının konuğu oldu. Moderatörlüğünü Sanatçı Hakan Dedeler’in yaptığı program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programda Grup İmera’nın ortaya çıkış serüveni ve grubun isminin nasıl ortaya çıktığına dair konuşan grup üyeleri, birbirinden güzel eserler seslendirerek kulakların pasını sildi.

Gecede sevilen şarkıları “Emri Olur”, “İmera Fera”, “Vazgeçtim” gibi eserleri Hakan Dedeler ile birlikte seslendiren gruba Esenlerli hayranları da eşlik etti.

‘İMERA’ SEMPATİK VE AKILDA KALICI

Grubun solisti Hüseyin Ulusan, grubun ismini İmera koymalarının sebebini şöyle açıkladı: “Trabzon bölgesinde Rumca’dan gelen ‘gün’ ve ‘aydınlık’ anlamlarına geliyor. İmera hem sempatik hem de akılda kalıcı olduğu için bu ismi koyma kararı aldık. Albümün adını da yine Rumca’dan gelen ‘Ena’ koyduk. O da ‘bir’ ve ‘tek’ anlamına geliyor.”

NİNELERİ OTORİTE GÖRÜYORUZ

Yaptıkları işte babaanneleri ve nineleri otorite gördüklerinin altını çizen İmera grubundan Hüseyin Ulusan, “İlk oluru babaannelerimizden aldıktan sonra karar verdik. Onlar ciddi anlamda karar merciidir. Onların yaşına gelmeden ne hissettiklerini anlayamayız ama bizim için kültür mirası olmuşlardır” dedi.

DİNLEYİCİDEN ÜSTÜN DEĞİLİZ

Dinleyici ve sanatçı ilişkisine değinen Ulusan, “Dinleyicilerle aramızda güzel bir diyalog var. Aramızda herhangi bir mesafe yok ve aynı gibiyiz. Bununla ilgili bazı sanatçı arkadaşlarız dinleyicilere suç atsalar da sanatçı arkadaşların da bu konuda sorumlulukları var. Yaptığınız iş sanat ve bunu insanlarla paylaşmak için yapıyorsunuz o halde kendinizi insanlardan yukarıda görmek çok manasız ve saçma” diye konuştu.

Diğer Haberler