Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2015

ABONE OL

İmar Sorunları Bir Bir Çözülüyor

Kentsel dönüşümde, mülk sahipleriyle anlaşma esaslı projeler geliştiren Esenler Belediyesi, imar sorunlarını da vatandaşlarla birlikte çözüyor. Tuna Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz halka rağmen değil, halkın yanında rehber olarak çalışıyoruz” dedi.

Kentsel dönüşümde, mülk sahipleriyle anlaşma esaslı projeler geliştiren Esenler Belediyesi, imar sorunlarını da vatandaşlarla birlikte çözüyor. Tuna Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz halka rağmen değil, halkın yanında rehber olarak çalışıyoruz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Tuna Mahallesi’nde imar sorunu bulunan vatandaşlarla Esenler Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda, Tuna Mahallesi 455 Parsel ve 950 Ada 3, 4 ve 5 Parsellerin imar sorunları ve çözüm alternatifleri konuşuldu.

VATANDAŞ KARARI KENDİSİ VERECEK

Toplantıda, söz konusu bölgede bulunan 50 adet binanın yenilenmesi ve tapu problemlerinin çözümü noktasında vatandaşlara alternatifler sunuldu. Buna göre; bölge riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüme gidilecek ve kentsel dönüşüm projesi hazırlanacak ya da İmar Kanunu’na göre yapılacak iş ve işlemler ile sorunlar çözüme kavuşturulacak.

Her iki önerinin de kendi içinde avantaj ve dezavantajlar barındırdığını ifade eden bölge sakinleri, Esenler Belediyesi’nin bu konuda kendileriyle istişarede bulunmasından son derece memnun olduklarını belirterek, bu anlayışla Esenler’in bütün sorunlarının tek tek çözüleceğini söylediler.

GÖKSU: HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Tuna Mahallesi’ndeki imar sorunlarının çözümü noktasında toplantıların devam edeceğini ve bu toplantılar sonucunda hak sahiplerinin alacağı karara göre hareket edeceklerini ifade eden Başkan Göksu, “Biz halka rağmen değil, halkın yanında rehber olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda hak sahiplerinin verecekleri karara göre bir yol haritası belirleyerek çalışma planı oluşturacağız” diye konuştu.

Hali hazırda tarla vasfında olan bu parsellerde 50 adet bina ve bu binalarda yaklaşık 300 adet daire bulunuyor. İmar izni ve mühendislik hizmeti alınmadan, ruhsatsız olarak inşa edilen bu binalar, kullanım sürelerini doldurdukları gibi olası bir depremde yüksek hasar riski de barındırıyor.

Diğer Haberler