Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ocak 2015

ABONE OL

İlmihal’leriyle Yarışacaklar

Esenler Belediyesi ve Esenler Milli Eğitim Müdürlüğü “ Esenler İmam Hatip Liseleri Yarışıyor” adıyla ödüllü ilmihal yarışması düzenliyor.

Esenler Belediyesi ve Esenler Milli Eğitim Müdürlüğü “ Esenler İmam Hatip Liseleri Yarışıyor” adıyla ödüllü ilmihal yarışması düzenliyor.

Esenler’de bulunan Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında ilmihal yarışması yapılacak.28 Şubat’ta düzenlenecek yarışma öncesi düzenlenen tanıtım toplantısında soruların çıkacağı kitabı alan öğrenciler, bu kitap üzerinden çalışma yaparak 75 sorudan oluşan yarışmada birinci olmak için ter dökecek.

GELECEĞE YÖN VERECEK

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kitap dağıtma töreninde konuşan Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ilmihal yarışmasını imam hatip öğrencileri için çok önemli bulduğunu ve imam hatip okullarından çok büyük beklenti içerisinde olduğunu söyledi. Her Müslüman’ın ilmihali çok iyi bilmesi gerektiğini söyleyen Cerrahoğlu, “İmam Hatip öğrencileri gelecekte Türkiye’ye ve İslam dünyasına yön verecekler” dedi.

KURALLAR

Yarışmanın kuralları ise şu şekilde belirlendi. Öncelikle öğrencilerden kesinlikle Esenler’de İmam Hatip Lisesi örgün eğitim öğrencisi olma şartı aranacak. Sınav 75 soru ve çoktan seçmeli olup, her bir soruda 5 seçenek bulunacak. Sınav süresi 90 dakika olacak ve sınava 30 dakikadan daha geç gelen öğrenciler sınava alınmayacak. Dereceye girenlerin arasında eşitlik olması halinde öğrencilerin yaşları göz önüne alınarak; yaşı küçük olan öğrenci sıralamada büyük öğrenciye göre öncelik hakkına sahip olacak.

ÖDÜL VERİLECEK

İlmihal yarışmasının ödülleri de belirlendi. Yarışmanın birincisine tablet bilgisayar, İkinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye saat, dördüncü hediye çeki, beşinci olan öğrenciye ise 1 TB harici harddisk verilecek. Ayrıca dereciye giren her öğrenciye Riyazü’s Salihin hadis kitabı da hediye edilecek.

Diğer Haberler