Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Aralık 2016

ABONE OL

İlmek İlmek Kardeşlik Örüyorlar

Esenler Atışalanı Anadolu Lisesi'nde "Hem okuyorum hem dokuyorum" sloganı ile başlatılan proje kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilerin ördüğü atkı, bere ve eldivenler, Türkiye'nin 7 bölgesindeki 7 köy okulunun öğrencilerine gönderildi.

Esenler Atışalanı Anadolu Lisesi’nde “Hem okuyorum hem dokuyorum” sloganı ile başlatılan proje kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilerin ördüğü atkı, bere ve eldivenler, Türkiye’nin 7 bölgesindeki 7 köy okulunun öğrencilerine gönderildi.

Esenler Atışalanı Anadolu Lisesi’ndeki “Görsel Sanatlar” ders ödevi, öğretmenBese Aslan’ın öncülüğünde”Hem okuyorum, hem dokuyorum”sloganıyla öğrencisinden öğretmenine, personelinden velisine kadar tüm okulun katıldığı büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü.

ESENLERLİ ÖĞRENCİLER YÜREKLERİ DE ISITTI

7 bölgemizden 7 köy okulunun öğrencileri için atkı, bere ve eldiven ören Atışalanı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, bu soğuk kış günlerinde yürekleri de ısıtan sıcak bir projeye imza attılar. Okulda herkes ellerinde şişler,ilmek ilmek Türkiye’nin kardeşliğini ördüler.

Velilerin evlerinde, öğrenci ve öğretmenlerin de teneffüslerde ördükleriatkı, bere ve eldivenler,Türkiye’nin 7 bölgesinden seçilen 7 köy okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilere Esenler Belediyesi’nin desteği ile gönderildi.

DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİR TANESİ

Atışalanı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Görsel Sanatlar ÖğretmeniBese Aslan’dan projeyle ilgili bilgi aldılar.

Paylaşmanın çok önemli bir duygu olduğunu ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Çocuklarımız kendi aldıkları malzemeler ve kendi emekleri ile ördükleri atkı, bere ve eldivenleri Anadolu’daki kardeşlerine gönderiyorlar. Çok önemli bir paylaşım. Bugünlerde daha da fazla ihtiyacımız olan toplumsal bütünleşmeye en güzel örneklerden bir tanesi. Bu bakımdan çocuklarımıza ve projede onlara öncülük eden öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, ülkemizde bu tür dayanışmalar çoğalır ve böylece kardeşliğimizi en yüksek seviyeye çıkarmış oluruz” dedi.

ŞİMDİ SIRADA SURİYELİ ÇOCUKLAR VAR

Proje kapsamında öğrencilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Göksu, “Çocuklarımızın ördüğü atkı ve bereleri gönderme konusunda biz köprü oluyoruz. Malzeme temini ve el emeği göz nuru bu ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda yanlarındayız. Önümüzdeki hafta Halepli kardeşlerimiz için Esenler’den 20 tır harekete edecek. Çocuklarımızın öreceği atkı, bere ve eldivenleri Halepli çocuklara da ulaştıracağız” diye konuştu.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin de, projede emeği geçenleri tebrik ederek şunları söyledi:

“Çocuklarımızın bu anlamlı dayanışma örneği bana Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu insanının gösterdiği büyük fedakarlığı hatırlattı. O zaman her evden askerlerimize çorap ve iç çamaşırı yardımı yapılıyordu. Çocuklarımız da şimdi ülkemizin yedi farklı bölgesindeki kardeşlerine kendi ördükleri atkı ve bereleri gönderiyorlar.”

Esenler Belediyesi’nin de destek verdiği sosyal sorumluluk projesinde yeni hedef; Suriyeli çocukların yüreğine de kardeşlik ilmeği atmak. Savaşın çocukları için de atkı, bere ve eldiven örüp gönderecek gönüllü öğrenci, öğretmen ve veliler, onların da hem bedenlerini, hem de yüreklerini ısıtmak istiyorlar.

Hem Okuyorum Hem Dokuyorum projesi kapsamında Esenler Atışalanı Anadolu Lisesi’nden atkı, bere ve eldiven gönderilen okulların isimleri şunlar:

1- Marmara Bölgesi

Orhan Öcalgiray İlköğretim Okulu / ORHANGAZİ / BURSA

2- Doğu Anadolu Bölgesi

Aşağı Tavla İlkokulu / DOĞUBEYAZIT / AĞRI

3- Ege Bölgesi

Ovacık İlkokulu / NAZİLLİ / AYDIN

4- İç Anadolu Bölgesi

Pazarlık İlköğretim Okulu / AKDAĞMADENİ / YOZGAT

5- Güney Doğu Anadolu Bölgesi

Şehit Jandarma Astsubay Hacı İbrahim Yılmaz Ortaokulu / ŞİVAN / SİİRT

6- Karadeniz Bölgesi

Kılıçkaya Şehit Albay Cevat Ertem İlköğretim Okulu (YİBO)/ YUSUFELİ / ARTVİN

7- Akdeniz Bölgesi

Kırmakaya İlkokulu / KAHRAMANMARAŞ

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/yyjiIWA1M5M” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Diğer Haberler