Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Mayıs 2012

ABONE OL

İlk Sertifikalarını Aldılar

Esenler Belediyesi’nce geleneksel hale getirilen “Masal Okuma Saati” programı sona erdi. Programlara katılan 50 çocuk, hayatlarının ilk sertifikalarını Koç Üniversitesi öğretim üyesi Ilgın Veryeri Alaca'nın elinden aldı.

Esenler Belediyesi’nce geleneksel hale getirilen “Masal Okuma Saati” programı sona erdi. Programlara katılan 50 çocuk, hayatlarının ilk sertifikalarını Koç Üniversitesi öğretim üyesi Ilgın Veryeri Alaca’nın elinden aldı.

Esenler Belediyesi’ne bağlı Fevzi Çakmak Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen ve 4-6 yaş arası çocuklara kitap okuma sevgisini aşılayan Masal Okuma Saati, 2012 dönemi sona erdi. Programın sertifika töreni Fevzi Çakmak Halk Kütüphanesi’nde yapıldı.

Çocukların hayal güçlerini geliştirerek, onlara yeni ufuklar açılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen “Masal Okuma Saati” programında 50 çocuk hayatlarının ilk sertifikalarını alarak büyük bir sevinç yaşadı. Masal Saati’nin bu dönemki son konuğu; Koç Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ilgın Veryeri Alaca oldu. Alaca, okuduğu resimli masallarla çocukları mest ederken, çocuklar şaşkınlık ve heyecan dolu ifadelerle masalın akışına kendilerini kaptırdı.

ÇOCUĞU KİTAPLA ERKEN TANIŞTIRIN

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği bu projenin önemine dikkat çeken Alaca, çocuğun kitapla erken tanışmasının önemine dikkat çekti ve ailenin bu konuda büyük bir rol üstlendiğini kaydetti.

Çocuklara kendi kültürümüz ile alakalı kitapların okunması ve okutulması gerektiğini de söyleyen Alaca, çocuğa model olabilecek, kişiliğinin gelişmesine katkıda bulanabilecek kitapların okutulması gerektiğini belirtti.

AMAÇ OKUMA ALIŞKANLIĞINI SAĞLAMAK

Çocukların eğitiminde masalların büyük öneminin olduğunu vurgulayan Fevzi Çakmak Kütüphanesi Sorumlusu Yasemin Polat ise, amaçlarının küçük yaştaki çocuklara hem kitap sevgisini aşılamak, hem de okumayı daha zevkli hale getirmek olduğunu söyledi.

Yasemin Polat; süreç içerisinde ailenin önemine de dikkat çekerek, “Anne babaya  düşen görev, ilk andan itibaren sürekli olarak bu eğitim sürecini desteklemek ve yeni kitaplarla çocukların hayatını zenginleştirmektir” dedi.Masal Saati programına katılan toplam 50 çocuk, program sonunda hediyeleri ile birlikte katılım sertifikalarını da alarak aileleri ile büyük sevinç yaşadılar. Program, çocukların toplu halde fotoğraf çektirmeleri ile sona erdi.

Diğer Haberler