Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2014

ABONE OL

İlk Meclis Yeni Binada Yapıldı

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra Esenler Belediye Meclisi ilk toplantısını yeni Meclis Üyeleri ile yaptı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, siyasi parti farkı gözetmeksizin Esenler halkının menfaatine her teklife açık olduklarını söyledi.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra Esenler Belediye Meclisi ilk toplantısını yeni Meclis Üyeleri ile yaptı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, siyasi parti farkı gözetmeksizin Esenler halkının menfaatine her teklife açık olduklarını söyledi.

Esenler Belediye Meclisi 5. Seçim yılı 1. Dönem Meclisi’nin ilk toplantısı, yeni Belediye Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başkanlık yaptı.

EN ÖNEMLİ VEFA HİZMET ETMEKTİR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yeni seçilen tüm Meclis Üyelerine başarı dileyerek, “Halk tercihini yapmıştır. Bu tercih çerçevesinde 34 tane AK Parti Meclis Üyesi, 3 tane de CHP Meclis Üyesi tercih etmiştir. Belediye Meclisleri siyasi bir meclis olmaktan daha çok; bir şehir vizyonu ve şehir perspektifi geliştirilmesi gereken yerdir. Esenler halkının sizlere vermiş olduğu emanet çerçevesinde, bu emanetin hukukuna riayet ederek, Esenler halkının geleceğini, Esenler halkının iyi niyetini ve Esenler halkının Esenler’in bir marka olması konusundaki beklentilerine hizmet etmelerinin çok daha hayırlı bir iş olacağını düşünüyorum. Esenler’de bizler emanetini üstlendiğimiz Esenler halkına göstermemiz gereken en önemli vefa, onlara hizmet etmektir” dedi.

KATKI ALMAYA HAZIRIZ

“Esenler’in geleceğine, büyümesine, bir marka değeri olarak kendisini göstermesinde kim katkı sunmak isterse ve gelen teklifler Esenler halkının menfaatine ise hiçbir siyasi parti farkı gözetmeksizin belediye yönetimi olarak her türlü katkıyı almaya hazırız” diyen Göksu, “Ancak belediye meclis çalışmaları, bir siyasi manipülasyon ya da rekabetten daha çok hizmet yarışını, teknik meclis olmasını yeğlersek; Esenler halkına çok büyük bir katkı sunmuş oluruz” şeklinde konuştu.

TELEFONUMUZ 24 SAAT AÇIK

Belediye Meclis Üyelerine Belediye yönetimi ve icrası olarak telefonlarının 24 saat açık olduğunu söyleyen Göksu, “Siyasi parti farkı gözetmeksizin, her bir arkadaşımız bizim mesai arkadaşımızdır. Merak ettiğiniz her konuyu belediye yönetimiyle, istişare edebilir, hatta tartışabilir ve teklif edebilirsiniz. Bilin ki biz yönetim felsefesi olarak bilgi ve hikmeti kendimize öncü seçtik. Bilgi bugünü anlatır, hikmet ise geleceği. Geleceğe ait tasavvurumuzu ortaya koyarak, bize verilen emaneti en mükemmel şekilde insanlara vefamızı göstermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Göksu’nun konuşmasının ardında toplantı, Meclis Başkan Vekilliği ve komisyon üyeliği seçimleri ile devam etti. Meclis 1.Başkan Vekilliğine Av. Murat Gülkıran, Meclis 2. Başkan Vekilliğini ise Çiğdem Öz seçildi.

Meclis Encümenleri ve komisyon üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor;

07 NİSAN 2014 TARİHLİ MECLİS TOPLANTISI 1.BİRLEŞİM

S E Ç İ M L E R:

MECLİS 1. BAŞKAN VEKİLLİĞİ : Av. Murat GÜLKIRAN

MECLİS 2. BAŞKAN VEKİLLİĞİ : Çiğdem ÖZ

DİVAN KATİBİ ÜYELERİ : 1) Burhan ŞENTÜRK

2) Fatma GÜNDOĞDU ŞENGÜL

3) Yasin ÜRAY

4) Sadık ÖNER

ENCÜMEN ÜYELERİ : 1) Dursun MISIRLI

2) Ramazan AKSOY

3) Ekrem ACAR

İHTİSAS KOMİSYON ÜYELERİ:

1) PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU :1) Faruk AYDIN

2) Sebahattin YİĞİT

3) Ahmet Bilal KIYMAZ

4) Mehmet Kazım ESEN

5) Subat DALĞALI

2) İMAR KOMİSYONU :1) Orhan Oğuz TÜRK

2) Abdullah BEYREK

3) Celil AYAN

4) Mehmet Ali SELMANİ

5) Temel GÖDEK

3) TARİFE KOMİSYONU :1) İdris TOPDAĞ

2) Musa ADA

3) Mustafa ATILGAN

4) Hacı Bayram YILMAZ

5) Ayşe Çiğdem KAYA USTA

4) HUKUK KOMİSYONU :1) Av.Ömer ÇETİNKAYA

2) Osman GÖKÇEBAŞ

3) Murat GÜLKIRAN

4) Çimen SARIKAYA

5) Orhan VARDAR

5) ÇEVRE-SAĞLIK VE ENGELLİLER

KOMİSYONU :1) Aziz DAMAR

2) Mehmet Necat İLHAN

3) Süleyman ERDEN

4) Fatma KAYACIK

5) İbrahim ERGÜN

6) GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU :1) Burhan ŞENTÜRK

2) Yasin ÜRAY

3) Fatma Gündoğdu ŞENGÜL

4) Sadık ÖNER

5) Mehmet Ali SELMANİ

7) İSTİHDAM KOMİSYONU :1) Mehmet Kamil AYATA

2) Ekrem ACAR

3) Mehmet Kazım ESEN

4) Abdullah BEYREK

5) Sebahattin YİĞİT

8) SOSYALYARDIMLAŞMA KOM. :1) Dursun MISIRLI

2) Ramazan AKSOY

3) Temel GÖDEK

4) Celil AYAN

5) Orhan Oğuz TÜRK

Diğer Haberler