Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mart 2016

ABONE OL

İlk Kelimeleri Sevgi Oldu…

Esenler Belediyesi'nin "Annemle Okuyorum" kütüphanesinde okuma-yazma öğrenen kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde tahtaya çıkarak daha yaşanabilir bir dünya için temennilerini bir bir yazdılar.

Esenler Belediyesi’nin “Annemle Okuyorum” kütüphanesinde okuma-yazma öğrenen kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tahtaya çıkarak daha yaşanabilir bir dünya için temennilerini bir bir yazdılar.

Esenlerli kadınlar, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen programda bir araya geldi. Anne Çocuk Oyun Kampüsü bahçesinde düzenlenen programda çeşitli faaliyetler düzenlendi.

DİLEKLERİNİ TAHTAYA YAZDILAR

“Annemle Okuyorum” kütüphanesinde okuma-yazma bilmeyen anneler için açılan kursta eli kalem tutan anneler, tahtaya çıkarak “Kadınlar Ne İster?” sorusuna dilediklerini cevapları yazdılar. Kadınlar temennilerini; özgürlük, sevgi, ilgi, saygı ister diye sıralayarak seslerini herkese bir kez daha duyurdular. Ardından mikrofonu eline alan kadınlar, daha yaşanabilir bir dünya için duygu ve beklentilerini sesli bir şekilde dile getirdiler. Etkinlikte kadınlar, ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun” yazılı kendi yaptıkları el emeği çalışmalarla poz verdiler.

Etkinliğin sonunda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, kadınların Allah’ın kendilerine emaneti olduğunu hatırlatarak günün anısına çiçek hediye etti.

Diğer Haberler