Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Aralık 2017

ABONE OL

İlim İnsanları Zevk-i Tahattur’da

İslâm dünyasına kazandırdığı çalışmalarıyla, kaynak niteliğinde kaleme aldığı eserleriyle pek çok öğrenciye yol gösteren Prof. Dr. Raşit Küçük, Zevk-i Tahattur programının ilk konuğu oldu.

İslâm dünyasına kazandırdığı çalışmalarıyla, kaynak niteliğinde kaleme aldığı eserleriyle pek çok öğrenciye yol gösteren Prof. Dr. Raşit Küçük, Zevk-i Tahattur programının ilk konuğu oldu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği ve her ay değerli şahsiyetlerin hayatlarının konuşulacağı Zevk-i Tahattur programının ilk konuğu, hayatını ilme ve sünnet-i seniyyeye adayan Türkiye Diyanet Vakfı İslâm Araştırmaları Merkezi Başkanı İlahiyatçı Prof. Dr. Raşit Küçük oldu. Program yöneticiliğini İl Kültür Ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ın ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bilgili’nin yaptığı program, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

VAKIFLARDAKİ AKSAKLIKLARA GÖZ YUMMADIM

Program, pek çok ilim adamı yetiştirdiği için ‘Hocaların hocası’ olarak bilinen Prof. Dr. Küçük’ün yaşamının ve çalışmalarının anlatıldığı bir belgesel gösterimiyle başladı. Antalya Akseki’de doğduğunu söyleyen Küçük, köyünden İmam Hatip’e giden ilk öğrenci olduğunu söyleyerek, “İmam Hatip Lisesi’nde okuduğum yıllarda vakıflar yurdunda yatılı okudum. Vakıfların çok kötü yönetildiğini o günlerden beri bilirim. 1990’lı yıllardan sonra Müslümanların iktidara ortak olduğu yıllarda, ben vakıflar müdürlerine daima vakıflarda bulunan noksanlıkları hatırlattım. Aksaklıkları duyduğum kadarıyla ilettim. Dikkat etmeyen müdürleri de başbakana şikayet ettim” dedi.

MEHMED ZAHİD KOTKU’DAN NASİHAT ALDIM

Mehmed Zahid Kotku’nun kendine tavsiyelerinden de söz eden Küçük şöyle konuştu:

“1969 yılında kendisiyle tanıştım ve kendisine tabi olmak istediğimi söyledim. Konya’da öğrenciydim o zamanlar, Yüksek İslâm Enstitüsü’nde okuduğumu söyledim. Bana ‘Okulundaki dersleri güzel anla, namazını geçirme, abdestsiz olmamaya gayret et. Pazartesi ve perşembeyi oruçlu geçirirsen iyi olur, talebe 6 saatten fazla uyumazsa Allah feyzini artırır. Bundan sonra Allah nasip ederse, Allah’ın bir dostunun elini tutarsın o da sana yardımcı olur’ şeklinde nasihatlerde bulunurdu.”

Program sonunda katılımcılara Prof. Dr. Raşit Küçük’ün “Sevgi Medeniyeti” kitabı hediye edildi.

Diğer Haberler