Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Haziran 2013

ABONE OL

İlahi Ve Sohbetlerle Üç Aylar Coşkusu

Mübarek üç aylar, Esenler Belediyesi ile İSEM işbirliğinde düzenlenen programla, ilahiler ve sohbetler eşliğinde Esenler’de kutlandı.

Mübarek üç aylar, Esenler Belediyesi ile İSEM işbirliğinde düzenlenen programla, ilahiler ve sohbetler eşliğinde Esenler’de kutlandı.Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM), ortaklaşa “Üç Aylar Özel Programı” düzenledi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, İSEM yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İSEM engelliler ilahi dinletisi ile başlayan program, Güngören Yavuz Selim Camii İmam Hatibi Kahraman Taşçı’nın mevlid-i şerif okumasıyla devam etti. “Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması”nda dereceye girenlerin de ilahilerini seslendirdiği programda, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da vatandaşlarla bir sohbet gerçekleştirdi. DOSTUN ATTIĞI GÜL BİLE YARALAR

“Allah, kişiye niyetine göre sıkıntı da verebilir. Sıkıntılarını yenebilecek güç de verebilir” diyerek sözlerine başlayan Hatipoğlu, Müslüman’ın kalbini her koşulda temiz tutması gerektiğini söyledi. İnsanların zamanı ve yüreğini doldurmasının faydalı olacağını belirten Hatipoğlu, Müslüman’ın kendisi için ve başkaları için sürekli iyi şeyler yapması gerektiğini kaydetti. “Hiçbir kulu küçük görmemek lazım” diyen Hatipoğlu, Hz. Peygamber’in (s.a.v) kimseyi küçük görmediğini hatırlattı ve “Peygamber’deki bu hassasiyet hiçbirimizde yok” dedi.

“Bazen kişi muhatabına göre lafı tartamaz” diye konuşan Hatipoğlu, kişinin hiddete düştüğünde abdest alarak sakinleşebileceğini söyledi. Düşmanın attığı taştansa dostun attığı gülün insanı yaralayacağını ifade eden Hatipoğlu, “Dostun sözü yaralar. Dosttan gelen bir sitem, taştan bile daha ağır etki yaratır” şeklinde konuştu. Dostların zor günde birbirlerinin yanında olması gerektiğini de kaydeden Hatipoğlu, vatandaşlardan gelen soruları da cevapladı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat da, konuşmasının ardından Hatipoğlu’na günün anısına bir çiçek takdim etti. Hatipoğlu’nun verdiği sohbetin ardından program, tasavvuf müziği sanatçısı Veysel Dalsaldı’nın konseriyle sona erdi.

Diğer Haberler