Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Temmuz 2014

ABONE OL

İkizlerin Sünnet Sevinci

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni kapsamında erkekliğe ilk adımı atan 2 bin çocuktan ikiz kardeşler; Efe Mert ile Yiğit Barış ve babaları Zakir Aktel çok mutlu…

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni kapsamında erkekliğe ilk adımı atan 2 bin çocuktan ikiz kardeşler; Efe Mert ile Yiğit Barış ve babaları Zakir Aktel çok mutlu…

Efe Mert ve Yiğit Barış, Birlik Mahallesi’nde yaşayan Aktel ailesinin ikizleri. 7 yaşındalar. Onlar önce okuma – yazmayı öğrenip 1’inci sınıfı bitirdiler, ardından da sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attılar. Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni’nde kendilerine verilen sünnet kıyafetlerini giyen ikizler, kendilerini adeta prensler gibi hissettiklerini söylediler.

HİJYENİK VE MASRAFSIZ

Esenler Belediyesi’nin çocuklarını ilçedeki özel bir hastanede ücretsiz olarak sünnet ettirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren baba Zakir Aktel, “30 yıldır Esenler’de yaşıyorum. Çocukluğum burada geçti. Esenler’de çok güzel anılarım var. Çocuklarımın da belediyemizin düzenlediği sünnet şöleninde yıllar sonra hatırlayacakları bir anıları oldu. Hijyenik bir ortamda, tamamen ücretsiz şekilde sünnet oldu çocuklarım. Sonuçta maaşla çalışıyorum ve kendim haricinde 3 evladıma ve eşime bakmakla mükellefim. Belediyemiz’den Allah razı olsun, hiçbir masraf yapmadan çocuklarımızın mürüvvetini gördük” diye konuştu.

EFE VE YİĞİT GİBİ 2 BİN ÇOCUK

Esenler Belediyesi, anlaşmalı olduğu 6 özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından 2 bin çocuğu sünnet ettirdi. Çocukların sünnet kıyafetleri ise Haziran ayında Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Sünnet Şöleni’nde dağıtılmıştı.

Diğer Haberler