Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mayıs 2012

ABONE OL

İkiz Bebekler İçin Anne Eğitimi

Kadınlara istihdam olanağı sağlayan KADEME projesi kapsamında Esenlerli kadınlar, Türkiye’de ilk kez alanında ilk ve tek olan “İkiz Bebek Bakımı” ve “Yardımcı Anne” branşlarında mesleki eğitim alıyor.

Kadınlara istihdam olanağı sağlayan KADEME projesi kapsamında Esenlerli kadınlar, Türkiye’de ilk kez alanında ilk ve tek olan “İkiz Bebek Bakımı” ve “Yardımcı Anne” branşlarında mesleki eğitim alıyor.

Esenler Belediyesi tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilen İşveren ve Çalışan Kadının Güvenliği Esas Alan Mesleki Eğitim Modeli ve İstihdam Projesi (KADEME)’nin ikinci etabı başladı. Proje kapsamında iş hayatına atılmak isteyen kadınlar, istihdamda yeni bir iş kolu olan “İkiz Bebek Bakımı” ve “ Yardımcı Anne”  programlarında eğitim alıyorlar. Türkiye’de ilk kez Esenler’de KADEME projesi dahilinde uygulanmaya başlayan “İkiz Bebek Bakımı ve Yardımcı Anne” eğitimi programları ile, istihdamda bu alandaki eksikliği gidermek ve kadınların iş hayatına daha fazla katılmasını sağlamak amaçlanıyor. 

20 KADIN İSTİHDAM EDİLECEKEsenler genelinde sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmanın sağlanmasına katkıda bulunan proje kapsamında; ilçede yaşayan sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı 18-40 yaş aralığındaki 20 kadın kursiyer “İkiz Bebek Bakımı” ve “Yardımcı Anne” programında şu eğitimler veriliyor: – Hastane Günleri ve Eve Dönüş – İkiz Gebelik Sonrası Anne Bakımı – İkizler Hakkında Bakıcının Bilmesi Gerekenler – Prematüre Bebek Ne Demektir? Nasıl Bakılır?- 0-6 Yaş İkizlerin Gelişimi  – İkizlerde Dil Gelişimi – İkizlerin Beslenmesi – İkizlerde Gaz Sıkıntısı – İkizlerin Uyutulması ve Oda Düzeni + İkizlerin Aynı Anda Beslenmesi – 0-6 Yaş İkizlerde Hijyen – İlkyardım – İkizlerin Giydirilmesi- İkizler İle Evde Güvenlik- İkizler İle Seyahat ve Güvenlik – İkizler ve Oyuncak Seçimi ve İkizler ve Oyun – İkiz Çocuklarda Hastalıklarla Mücadele –  İkizlerin Psikolojisi – İletişim – İkizlerin Okul Öncesi Eğitimi – Sorularla Uygulama

EĞİTİMLER SONRASI SERTİFİKA

Uygulamalı eğitimlerden de geçirilen kursiyerler, tam donanımlı bir bakıcı adayının bilmesi gereken her şey hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Dörtyol’da hizmet veren Derecem Dershanesi’nde uzman eğitmenler gözetiminde mesleki eğitim alan kadınlar;  3 haftalık eğitimleri sonrasında sertifika almaya hak kazanacaklar ve amaca uygun bilgi, beceri ve yetkinlikleri doğrultusunda tercih ettikleri iş alanlarında kalifiye eleman olarak istihdam edilecekler.

 

Diğer Haberler