Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Temmuz 2011

ABONE OL

İkinci Bölge Parkı Menderes’e

Esenler, yaklaşık 50 dönüm alan üzerinde kurulan Esenler Bölge Parkı ve Kent Ormanı’nın ardından şimdi de ikinci büyük bölge parkına kavuşuyor. Menderes Mahallesi’nde toplam 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan semt parkı; bölgenin yeşil alan, oyun alanı ve park ihtiyacını giderecek.

 

Esenler, yaklaşık 50 dönüm alan üzerinde kurulan Esenler Bölge Parkı ve Kent Ormanı’nın ardından şimdi de ikinci büyük bölge parkına kavuşuyor. Menderes Mahallesi’nde toplam 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan semt parkı;  bölgenin yeşil alan, oyun alanı ve park ihtiyacını giderecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılacak olan Menderes Mahallesi Semt Parkı ile bölge, rahat nefes alacak. Yıl  sonuna kadar Esenlerlilerin hizmetine sunulacak olan park,  bölgeye bambaşka bir görünüm kazandıracak. Parkın altı otopark, üstü ise çocuklar için oyun alanının da içinde olacağı yapısal bir alan olacak. Yaklaşık 7  bin metrekarelik bir alanın yeşil alana ayrılacağı parkta, vatandaşların dinlemesi ve gezmesi için 2 büyük meydan, güneşten korunmak için oluşturulacak olan 3 adet ahşap  pergola ile  bank alanları yapılacak.  

Vatandaşlar için piknik ve spor alanıSon modern yeni teknoloji sulama sisteminin de kurulacağı parkta, piknik yapmak isteyenler için 389 metrekarelik rahat ve geniş bir piknik alanı ve 1 adet çeşme olacak. Sosyal donatı alanlarının yanı sıra spor aktivitelerin de yapılabileceği park, 1 adet basketbol sahası, 2 takım aletli jimnastik aletleri ve 310 metrelik koşu parkuru ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Parkın hizmete girmesiyle beraber yeni bir oyun alanına kavuşacak olan çocuklar, artık sokaklarda oyun oynamak zorunda kalmayacak.  Park içerisine yapılacak olan toplam 760 metrekarelik çocuk oyun alanında, çocuklar için oyun grupları, salıncaklar, tahterevalli ve kum havuzları da oluşturulacak.

Çocuklar çok mutluMenderes Mahallesi’ne yapılacak olan semt parkı,  en çok çocukları sevindiriyor. Oyun oynayacak bir alanları olmadığı için cadde ve sokaklarda oyun oynamak zorunda kaldıklarını anlatan semtin çocukları, “Artık bizim de mahallemizde de  bir oyun parkımız olacak” diye seviniyor.  Oturdukları mahallede çocuklar için oyun alanı olmaması nedeniyle Esenler’in diğer mahallerindeki parklara gittiklerini anlatan 14 yaşındaki Selçuk İdil ve 16 yaşındaki Ali Kılıç da Menderes Parkı’na kavuşmayı sabırsızlıkla bekleyeceklerini dile getirerek, katkılarından dolayı Esenler Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

Diğer Haberler