Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mart 2015

ABONE OL

İkinci Bahar’da Yüzler Gülüyor

Esenler Belediyesi'nin 60 yaş ve üzerindeki yaşlıları ağırladığı İkinci Bahar Kıraathanesi'nde yaşlıların yüzü gülüyor. Ömürlerinin ikinci baharını huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamaları için sağlık ve sosyal hizmetler yaşlıların ayağına götürülüyor.

Esenler Belediyesi’nin 60 yaş ve üzerindeki yaşlıları ağırladığı İkinci Bahar Kıraathanesi’nde yaşlıların yüzü gülüyor. Ömürlerinin ikinci baharını huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamaları için sağlık ve sosyal hizmetler yaşlıların ayağına götürülüyor.

Esenler Belediyesi, İkinci Bahar Kıraathanesi sakinlerinin ikinci baharlarını huzur ve sağlık içinde yaşayabilmesi için hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sağlık taraması ve özel kuaför hizmetini yaşlıların ayağına götürmeye devam ediyor.

TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜMLERİ YAPILDI

Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekip, İkinci Bahar Kıraathanesi’ne üye olan yaşlıların tansiyon ve kan şekeri ölçümlerini yaptı. Ölçülen değerler, yaşlıların tansiyon ve kan şekerlerini takip edebilmeleri için bilgi kartlarına yazıldı. Tansiyon ve kan şekeri yüksek olan yaşlılara, neler yapmaları ve beslenmelerine ne şekilde dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı.

YAŞLILAR SAĞLIK HİZMETİNDEN MEMNUN

Kıraathane üyeleri, ayaklarına kadar gelen sağlık hizmeti ve personelin kendilerine gösterdiği yakın ilgiden hayli memnun oldular. Aydın Arıgün, İkinci Bahar Kıraathanesi sayesinde hayatlarının ikinci baharını huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşadıklarını belirterek, kendilerine sunulan tüm hizmetlerden dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

YAŞLILARIN KİŞİSEL BAKIMLARI DA YAPILDI

İkinci Bahar Kıraathanesi’nde tansiyon ve kan şekeri ölçümünün ardından yaşlıların kişisel bakımları da yapıldı. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekibi tarafından yaşlıların saç kesimi, sakal traşı ve saç bakımları yapıldı. Hiçbir ücret alınmadan verilen kuaförlük hizmeti ile yaşlılara moral verilmesi, motivasyonlarının yükseltilmesi ve yaşamlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

60 yaş ve üzeri yaşlılara hizmet verilen İkinci Bahar Kıraathanesi’nde, çay, kahve ve su ücretsiz olarak ikram ediliyor. Yaşlılar, tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabildikleri gibi, ibadetlerini de kıraathane içerisinde bulunan mescitte huşu içinde yapabiliyorlar. Kıraathaneye üye yaşlılar, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen piknik, aşure, mevlit, öğrenci ziyaretleri, türkü ziyafetleri gibi sosyal faaliyetlerden de yararlanabiliyor.

Diğer Haberler