Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ağustos 2012

ABONE OL

İkinci Bahar’da İftar Sevinci

Esenler’de kimsesizlerin kimi olmaya devam eden Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki kimsesiz yaşlılara iftar verdi. Hep birlikte aynı sofrada iftar yapan yaşlılar, ilahiler okuyarak keyifli vakit geçirdi.

Esenler’de kimsesizlerin kimi olmaya devam eden Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,  ilçedeki kimsesiz yaşlılara iftar verdi. Hep birlikte aynı sofrada iftar yapan yaşlılar, ilahiler okuyarak keyifli vakit geçirdi.

Esenler Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da kimi kimsesi olmayan yaşlıları unutmadı. Bugüne kadar birbirinden güzel iftar organizasyonlarına ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, bu kez yaşlılarla aynı iftar sofrasında bir araya geldi.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından İkinci Bahar Kıraathanesi’nde düzenlenen iftar programına;  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve çok sayıda yaşlı katıldı. Esenler Belediyesi’ne ait servis araçlarıyla evlerinden alınıp iftar programına götürülen yaşlılar hep birlikte ramazanın manevi atmosferini hissederek iftar yaptılar. İftar öncesinde dualar ederek ve birlikte ilahiler okuyarak hoş vakit geçiren yaşlılar, iftar sonrasında da çaylarını yudumlayarak birbiriyle uzun uzun  sohbet ettiler.

ONLARI ANA BABAMIZ GİBİ GÖRÜYORUZ

Yaşlılarla birlikte aynı iftar sofrasını paylaşmaktan mutlu olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak yaşlılarla her zaman yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik içinde olduklarını söyledi.Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar programında yaşlılara kokulu tespihler hediye eden Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Özcan Hamza da yaşlılara her zaman sahip çıktıkları belirterek “Onlar bizim çok değerli büyüklerimiz.  Biz onları kendi ana babamız gibi görüyoruz,  onlar da bizi evlatları gibi görüyorlar. Ramazanın bereketini onlarla birlikte paylaşıyor olmaktan çok mutluyuz” dedi.

İftar programı sonrasında yaşlılar, Esenler Belediyesi’ne ait servis araçları ile tek tek evlerine bırakıldılar.

Diğer Haberler