Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Kasım 2014

ABONE OL

İkinci Bahar’da Aşure İkramı

Esenler Belediyesi, İkinci Bahar Kıraathanesi üyelerini aşure etkinliğinde bir araya getirdi. Esenler'in yaşlıları kendileri için hazırlanan aşureleri afiyetle yedi.

Esenler Belediyesi, İkinci Bahar Kıraathanesi üyelerini aşure etkinliğinde bir araya getirdi. Esenler’in yaşlıları kendileri için hazırlanan aşureleri afiyetle yedi.

Esenler Belediyesi tarafından Muharrem ayı münasebetiyle organize edilen aşure etkinliklerine 60 yaş üstü yaşlıların tüm hizmetlerden ücretsiz yararlandığı İkinci Bahar Kıraathanesi’nde devam edildi.

MUCİZELERLE DOLU

Etkinlikte ilk olarak İkinci Bahar Kıraathanesi Mescidi’nde görevli imam – hatip Ahmet Yuşa, Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün önemi hakkında bir konuşma yaptı. Yuşa, “Aşure Günü İslamiyet’te çok büyük önem taşır. Birçok Peygamber için sevindirici vakaların yaşandığı gün olmakla birlikte, Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilişi de bu tarihte yaşandığından büyük bir matemin yaşandığı günde olmuştur. Örneğin; Hz. Yunus A.S.’ın balığın karnından kurtuluşu, Hz. Âdem A.S. efendimizin tövbesinin kabulü, Hz. Yakup A.S.’ın oğlu Hz Yusuf’a kavuşması ve gözlerinin açılması Aşure Günü’nde gerçekleşmiştir. Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün kıymetini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

AFİYETLE YEDİLER

Yuşa’nın konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti’ne geçildi, ilahiler okundu ve aşure duasının ardından sıra geldi aşureleri dağıtmaya. İkinci Bahar Kıraathanesi üyeleri için düzenlenen aşure etkinliğinde aşureleri; Esenler Belediye Meclis Üyesi Mehmet Selmani, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve belediye personeli dağıttı. Kendileri için yapılan aşureleri afiyetle yiyen yaşlılar, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Diğer Haberler