Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Eylül 2011

ABONE OL

İkinci Bahar’a tam not

Esenler’de 60 yaş ve üzerindeki yaşlıların akranlarıyla beraber hoşça vakit geçirdikleri İkinci Bahar Kıraathanesi’ne Yaşlılar Komisyonu üyeleri tam not verdi. Komisyon üyeleri, Kıraathane’nin diğer ilçelere de örnek olması temennisinde bulundular.

Esenler’de 60 yaş ve üzerindeki yaşlıların akranlarıyla beraber hoşça vakit geçirdikleri İkinci Bahar Kıraathanesi’ne Yaşlılar Komisyonu üyeleri tam not verdi. Komisyon üyeleri,  Kıraathane’nin diğer ilçelere de örnek olması temennisinde bulundular. İstanbul’un 39 ilçesinde yaşlıların sorunlarına çözüm bulmak ve onların yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla faaliyet gösteren Ak Parti Yaşlılar Komisyonu Eylül ayı toplantılarını Esenler İkinci Bahar Kıraathanesi’nde gerçekleştirdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yaşlılar Komisyonu Başkanı Rıdvan Durmaz,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Necla Sümer,  AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve her bir ilçedeki Yaşlılar Komisyonu’nun üyeleri katıldı. Yaşlılarla beraber hep birlikte yemek yiyen komisyon üyeleri, toplantıda yaşlılar için yapacakları çalışmalarla ilgili durum değerlendirmesinde bulundu. Toplantıda konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Yaşlılar Komisyonu Başkanı Rıdvan Durmaz, Esenler’de hizmete açıldığı günden bu yana yaşlılar için ikinci bir yaşam alanı olan İkinci Bahar Kıraathanesini çok beğendiklerini dile getirdi. 

Diğer ilçelere de örnek olmalı

İkinci Bahar Kıraathanesi’nin diğer ilçelere de örnek olması gerektiğini söyleyen Durmaz, “Yaşlılar için düşünülmüş çok güzel bir mekan burası. Yaşılar için kafeteryasından özel sağlık görevlisine, kütüphanesinden,  ücretsiz ulaşım hizmetine ve masaj koltuğuna kadar her şey düşünülmüş burada. Çok konforlu bir mekân gerçekten. Böyle bir mekânın diğer ilçelerde de olması lazım. Esenler Belediyesi’ne yaşlılar için gösterdiği bu ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum” dedi. Farklı bir gelenek yaşatılıyorToplantıda konuşan AK Parti Esenler Başkanı Umut Özkan ise; Yaşlılar Komisyonu üyelerini Esenler’de görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. İkinci Bahar Kıraathanesi hakkında komisyon üyelerine bilgi veren Özkan, “Yaşlılar için böyle bir hizmete gerek var.” dedi.  Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Birim Başkanı Necla Sümer de İkinci Bahar Kıraathanesi’ne ilk kez geldiğini söyleyerek, burada Osmanlı geleneğinden farklı bir kıraathane geleneğinin yaşatıldığını ifade etti. Böyle bir mekânı yaşlılara hediye eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür eden Sümen, “Tevfik bey girişken bir arkadaşımız. Esenler’de çok güzel işler yapıyor. Esenler, çok güzelleşmiş” dedi. Tüm dünyada her yıl kutlanan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ne dikkat çekerek konuşmasına devam eden Sümer, Yaşlılar Günü’nde her ilçedeki en genç ve en yaşlı komisyon üyelerini bir araya getirerek, güzel bir organizasyona imza atacaklarını kaydetti.  Sümer,  yaşlılar için bir Yaşlılar Derneği kurulması için çalışmalara da devam ettiklerini ifade etti. Toplantıda söz alan AK Parti Şile İlçe Teşkilatı Yaşlılar Komisyonu’nun bir üyesi de İkinci Bahar Kıraathanesi’nin çok güzel olduğunu dile getirerek “Böyle nezih bir mekanı yaşlılara kazandırdığı için Esenler Belediye Başkanı Sayın Göksu’ya teşekkür ediyorum. Biz de Şile’de  bu gibi mekanları hizmet açmayı düşünüyoruz. Gerçekten takdire değer bir mekan burası” dedi.

Yaşlılar için aile rehabilitasyonu

Toplantıda son konuşmayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptı. Göksu,  Yaşlılar Komisyonu üyelerini Esenler’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Esenler’de yaşlılar için hayata geçen projeleri anlattı.  İkinci Bahar Kıraathanesi hakkında komisyon üyelerine bilgi veren Göksu,  kıraathanenin özgün bir mekân olduğuna dikkat çekti. Üyelik sistemi ile çalışan kıraathanede üye kartı olan tüm yaşlılara çay, kahve ve suyun bedava olduğunu söyleyen Göksu, yaşlıların hoşça vakit geçirip stres attıkları kıraathanenin yaşlılar için bir aile rehabilitasyonu gibi olduğunu belirtti. Yakın bir zaman içerisinde kıraathane bünyesinde yaşlılar için kültürel ve sanatsal aktivitelerin yapılabileceği çok amaçlı hobi odaları ve deneyim paylaşım odaları kuracaklarını anlatan  Göksu, “Yaşlılarımızla gençlerimizi buluşturacağız. Yaşlılarımız burada genç nesillere deneyimlerini anlatacaklar, tecrübelerini paylaşacaklar” dedi.“Hayatta ne varsa, onunla ilgili bir projemiz var” diyen Göksu, ilçede devam eden  “Kimsesizlerin Kimi” projesini de hatırlattı. Göksu, proje kapsamında kimi kimsesi olmayan yaşlıları sürekli ziyaret ederek, yalnız bırakmadıklarını, maddi – manevi tüm ihtiyaçlarını giderdiklerini ve onların evlerini cıvıl cıvıl yaptıklarını söyledi. Göksu, önümüzdeki günler içinde Özdemir Erdoğan adıyla ikinci bir İkinci Bahar Kıraathanesi’nin daha hizmet vermeye başlayacağının da müjdesini verdi.

 

Diğer Haberler