Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2013

ABONE OL

İki İlçe Tek İftar Sofrasında Buluştu

Esenler ve Bağcılar Belediyesi, iki ilçe sınırının kesiştiği okulda iftar sofrası kurdu. İki ilçeden binlerce vatandaşın katıldığı iftarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Esenler ve Bağcılar Belediyesi, iki ilçe sınırının kesiştiği okulda iftar sofrası kurdu. İki ilçeden binlerce vatandaşın katıldığı iftarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

 İftar öncesi bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, iki ilçenin düzenlemiş olduğu iftar programında buluştukları için çok mutlu olduğunu ifade etti. Karaca, “Allah tutmuş olduğumuz orucumuzu ve ibadetlerimizi kabul etsin.  Ömrünüz Ramazan, sonunuz da bayram olsun” dileğinde bulundu.

Ortak ilçe iftarlarını sürdüreceklerini söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Sayılı günler bitti. Ramazan kendi bereketiyle geldi hayatımızı kuşattı. Ben ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. Kadir gecenizi de tebrik ediyorum. Kadir gecesinin kadrini bilerek değerlendirmeyi Allah nasip etsin. Bu geleneği başlatma noktasında Lokman Çağırıcı kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.

 İki ilçe halkını bir sokakta buluşturmanın memnuniyetini yaşadığını dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, “Rabbime hamdolsun bir dost ve gönül sofrasında daha birlikteyiz. Yıllardır bu bölgede aynı apartmanı, aynı sokağı paylaşmalarına rağmen ilk defa bu sofralarda buluşan insanlarımız var. Bu bizi mutlu ediyor. Yaşadığımız şehirde hemşehri olma duygusunu bu gönül sofralarında oluşturduk. Bu ramazanın İslam’ın insanlığa hakim olması için rabbimden niyaz ediyorum, Suriyeli ve Mısır’da barışıny, kardeşliğin tesis edilmesini niyaz ediyorum. Tevfik Göksu kardeşime teşekkür ediyorum. Dostluğun en güzel örneğini sergiliyoruz. Önümüzdeki günlerde de Bahçelievlerle bu muhabbetimiz devam edecek” ifadelerini kullandı. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk de kısa birer konuşma yaparak birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiği “İki İlçe Tek Sofra”sının düzenleyen Belediye Başkanlarına ve katılanlara teşekkür ettiler. İftar öncesi Ahmet Albayrak Hoca’nın okuduğu  Kur’an-ı Kerim  tilavetini dinleyen davetliler, ezanın okunmasıyla dostluk ve kardeşlik duyguları arasında iftarlarını açtı.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “İki İlçe Tek Sofra” iftarı bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Esenler ve Bağcılar sınırındaki Zeynep Bedia Kılıçlıoğlu Ortaokulu’nun bahçesinde düzenlenen iftara  binlerce vatandaş katıldı. İftara vatandaşların yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk de katıldı.

Diğer Haberler