Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ağustos 2012

ABONE OL

İki İlçe Halkı Aynı İftar Sofrasında

Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi, Esenler ile Bağcılarlı vatandaşları aynı iftar sofrasında buluşturarak komşuluk hukukunu ilçe boyutuna taşıdı.

Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi, Esenler ile Bağcılarlı vatandaşları aynı iftar sofrasında buluşturarak komşuluk hukukunu ilçe boyutuna taşıdı.

Kaybolmaya yüz tutan komşuluk geleneğini yaşatmak için “Konu komşu iftardayız”, “Bir sofra da sen kur”, “Komşu ben geldim” gibi sloganlarla çeşitli iftar etkinlikleri düzenleyen belediyeler, şimdi de ortak projelerle ilçe komşuluklarını geliştiriyor. Komşu olan Esenler ve Bağcılar Belediyeleri, ortak bir noktada iki ilçe halkı için iftar sofrası kurdu. Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi Bağcılar Zeynep Bedia Kılıçlıoğlu İlköğretim Okulu bahçesinde iftar sofraları kurdu. Birlik ve beraberliğin güzel bir örneğinin sunulduğu okul bahçesinde yaklaşık 4 bin vatandaş, aynı sofrada iftar açmanın mutluluğunu yaşadı.

İftar yemeğine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Bağcılar Ak Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile Esenler’in Fatih ve Tuna, Bağcılar’ın da Fevzi Çakmak mahallelerinden çok sayıda vatandaş katıldı. İftardan sonra konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, “Bu güzel gün için Rabbimize şükrediyoruz. Bu akşam ki gönül sofrası bir başka güzel. Bugün burada iki ayrı ilçe ama aynı kültürü paylaşan komşu ilçelerin aynı sofrada buluşması var. Yıllardır karşı dairelerde oturan komşular aynı binada oturduğu halde bir araya gelemeyen dostları Ramazan dolayısıyla bir arada görmek mutlulukların en güzeli. Bu vesileyle gerçekten bize destek olan Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu kardeşimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda Hakkari’de şehit olan 8 asker için de mesaj veren Çağrıcı, “Şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim bir daha böyle acı yaşatmasın. Her şey aslına rücu edecek. Bu ülkede 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı bu insanlara yaşatanların yok olduğu gibi. İnşallah Rabbim günahlardan arındırılmış bir şekilde bizleri bayramına kavuşturur” ifadelerini kullandı.

TUZAKLARINDA YOK OLSUNLAR

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, “Bugün burada iki ilçenin buluştuğu gönül dostları var. Ben bu projenin fikir babası Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman kardeşime teşekkür ediyorum. Bu sofralar dostluğun, kardeşliğin göstergesi. Bu gönül sofralarında dostluklarımızı paylaşıyoruz. Cenab-ı Hak tuttuğumuz oruçları kabul etsin” dedi. Göksu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün ki güzel sofrayı şehit haberleri üzdü. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mağfiret diliyorum, mekanları Cennet olsun diyorum. Ailelerine sabır diliyorum. İnşallah bu ülke bir daha bu acıları yaşamaz. Hiç kimse kanla bir yere varamadı, varamaz. Kim oyun oynamak istiyorsa Rabbim kurdukları oyunları kendilerine giydirsin diyorum. Kendi oyunlarında, kendi tuzaklarında yok olsunlar. Artık bu ülkede çocuğu askerde olan anne çocuğunun yolunu beklesin ama tabutunu beklemesin diyorum. Allah bu milleti birlik, dirlik nasip etsin.”

 

Diğer Haberler