Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2011

ABONE OL

İftar Çeşmesi

Esenler Belediyesi tarafından sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek hazırlanan Esenler Çorba Çeşmesi, Ramazan ayının başlamasıyla beraber iftar servisi de yapmaya başladı. İş çıkışı iftara yetişemeyen vatandaşlar, Çorba Çeşmesi’nden akan çorbayla iftarını açıyor.

Esenler Belediyesi tarafından sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek hazırlanan Esenler Çorba Çeşmesi, Ramazan ayının başlamasıyla beraber iftar servisi de yapmaya başladı. İş çıkışı iftara yetişemeyen vatandaşlar,  Çorba Çeşmesi’nden akan çorbayla iftarını açıyor.  Esenler,  iftarını Çorba Çeşmesi’nde yapıyor. En çok yolcu sirkülasyonunun yaşandığı Esenler Metro girişi önünde kurulan Çorba Çeşmesi, her gün  iftar saatinde dolup taşıyor. İftara yetişmeyenlerin ilk adresi olan Çorba Çeşmesi, her akşam 1000 kişiye iftar hizmeti  veriyor. Esenler’deki yemek firmalarının sponsorluğunda hazırlanan çorbalar, özel olarak hazırlanan çeşmelerden bardaklara akarak vatandaşlara ikram ediliyor. İftara az bir zaman kala Çorba Çeşmesi’nin önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar ise; iftar saatinden itibaren çeşmenin 3 musluğundan akan mercimek, domates, yayla ve tarhana gibi çorbaları içerek iftarını yapıyor.

Vatandaşlardan yoğun ilgi

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü kontrolünde verilen hizmetten vatandaşlar da büyük bir memnuniyet duyuyor. İftara yetişemeyen vatandaşlar, Çorba Çeşmesi’ne yoğun ilgi gösteriyor. Osmanlı mimarisine uygun inşa edilen Çorba Çeşmesi’nden çorba içmenin keyfini yaşayan vatandaşlar, çeşmenin Ramazan ayında da hizmet vermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirttiler. Bu konuda vatandaşlardan bazılarının görüşleri şöyle:

Vural Uluğ: Sabah erken saatte işimize giderken çorba içiyorduk. Şimdi de iş dönüşü iftarımızı açmak için çorba içiyoruz. Esenler Belediyesi ve buna aracılık edenler sağ olsun.

Mert Kaaan Kara: İftara yetişemedim. Bütün restaurant ve lokantalar iftar saati olduğu için dolu. Ben de burada iftar yapıyorum. İftara yetişemeyenler için iyi düşünülmüş bir uygulama.

Zeki Karataş: Esenler’e alışveriş için gelmiştik. İftara yetişemedik. İyi ki böyle bir Çorba Çeşmesi var. Aslında bu çeşmelerin bütün ilçelerin merkezi noktalarında olması gerekir.

Mustafa Göker: İşten geç çıktım. İftara yetişemedim. Aklıma hemen Çorba Çeşmesi geldi. Ben de burada iftarımı açtım. Bu hizmeti düşünenlerden Allah razı olsun. 

 

 

     

 

 

Diğer Haberler