Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Temmuz 2014

ABONE OL

İftar Bereketini Paylaştılar

Esenler Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Sizin Mahallede İftardayız” organizasyonu ile Birlik ve Kazım Karabekir mahallesi sakinleri Fatma Hatun Camii yanında kurulan iftar sofralarında birlikte oruç açtılar

Esenler Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Sizin Mahallede İftardayız” organizasyonu ile Birlik ve Kazım Karabekir mahallesi sakinleri Fatma Hatun Camii yanında kurulan iftar sofralarında birlikte oruç açtılar.

Esenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve komşulukları pekiştirmek amacıyla yapılan iftar yemeklerinden “Sizin Mahallede İftardayız” programına Birlik ve Kazım Karabekir mahallesi sakinleri büyük ilgi gösterdi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan’ın da katıldığı iftar yemeğinde iki mahalle sakinleri aynı sofranın bereketini paylaşmanın güzelliğini yaşadılar.

KONU KOMŞU AYNI SOFRADA

İftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu “Sizin Mahallede İftardayız” organizasyonunun amacının Ramazan ayında birlik ve beraberliğimizi daha fazla sağlamlaştırmalıyız. Biz işte bu amaçla bu sofraları kuruyoruz. Bir birine komşu iki mahallemizin güzel insanları şimdi burada aynı sofrayı paylaşıyor. Bundan daha güzel bir görüntü olamazdı. Hepinizin mübarek Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum” dedi. Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da Ramazan’ın Esenler’e birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçtiğini belirterek, “İşte bunun en güzel örneğini bu sokakta yaşıyoruz. Yaşlısı, genci, fakiri, zengini hepimiz aynı sofrada iftar yapıyoruz. Cenab-ı Allah bu birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın” diye konuştu.

ÇOCUKLARA RAMAZAN SEVİNCİ

İftar yemeğinin ardından çocuklar için Ramazan Sevinci programı düzenlendi. Kazım Karabekir İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen şenlikte jonglör, ilizyonist ve orta oyuncuları çocuklara eğlenceli bir Ramazan gecesi yaşattılar. Çocuklar kendilerine ikram edilen ücretsiz patlamış mısır ve pamuk şekerleri bir yandan yerken diğer yandan da katıldıkları yarışmalarla çeşitli ödüllerin de sahibi oldular.

Diğer Haberler