Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2016

ABONE OL

İddia Ve İdeal Sahibi Olun

İbrahim Turhan Anadolu Lisesi'nin mezuniyet törenine katılarak öğrencilere seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Umuyorum ki sizler iddia ve ideal sahibi olur sizden sonra gelenlere de örnek olursunuz" dedi.

İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nin mezuniyet törenine katılarak öğrencilere seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Umuyorum ki sizler iddia ve ideal sahibi olur sizden sonra gelenlere örnek olursunuz” dedi.

Esenler’in en eski liselerinden biri olan İbrahim Turhan Anadolu Lisesi, 40. dönem mezunlarına diplomalarını düzenlediği bir törenle verdi. Okulun bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra: çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti.

İZ BIRAKİN İZİNİZ SÜRÜLSÜN…

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, hayatın su gibi akıp geçtiğini ve her geçtiği yerden bir iz bıraktığını belirterek, “Biz o izi sürerek o suyun nereye gittiğini görebiliyoruz. Bazen akıp giden hayatlar iz bırakır bazen de akıp giden hayatlar iz bırakmaz. Eğer dünyada iz bırakıp gidenlerden olursanız iziniz sürülür, eğer bu dünyaya bir iz bırakamasanız unutulup gidersiniz” şeklinde konuştu.

İDDİA VE İDEAL SAHİBİ OLUN

Esenler’in en eski lisesi olan İbrahim Turhan lisesinden binlerce öğrenci gelip geçtiğine dikkat çeken Göksu, “Umuyorum ki sizler bu toplumun geleceğinde büyük sorumluluklar taşıyacak kardeşlerimiz olacaksınız. Anne babalarınızın size vermiş olduğu emeği boşa çıkarmayarak onların duaları ile hayatta iz bırakan insanlar olacaksınız. Bu toplumda ya iddia sahibi olur başkalarına ilham olursunuz ya da başkalarından ilham alan olursunuz. Umuyorum ki sizler iddia ve ideal sahibi olursunuz ve sizden sonra gelenlere de örnek olursunuz” dedi.

Okul birincisi Selma Kaya, ikincisi Çiğdem Şeker ve üçüncüsü Yağmur Çelik diplomalarını Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun elinden aldılar. Törenin sonunda Başkan Göksu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Diğer Haberler