Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Kasım 2016

ABONE OL

Hz. Ömer Çok Gülmeye Karşıydı

Gönül Sohbetleri'nde Hz. Ömer'i anlatan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, "Hz. Ömer sert mizaçlıydı. Ömer, çok gülen bir topluluğun geleceğinin güvende olamayacağını söylerdi" diye konuştu.

Gönül Sohbetleri’nde Hz. Ömer’i anlatan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, “Hz. Ömer sert mizaçlıydı. Ömer, çok gülen bir topluluğun geleceğinin güvende olamayacağını söylerdi” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen Gönül Sohbetleri programında İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Hz. Ömer’in vefat yıldönümünde Hz. Ömer’in hayatını ve şehadetini anlattı. Program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi.

ÇOK GÜLEN GÜVENDE OLMAZ

Hz. Ömer’in mizacını anlatan Ömer Döngeloğlu, “Hz. Ömer sert mizaçlıydı. O, ‘Çok gülen insanın yüzünden heybet gider’ diyor. Şu anda biz çok gülmek için para verip adam tutuyoruz. Hz. Ömer çok gülen bir topluluğun geleceğinin güvende olamayacağını söylerdi” dedi.

ŞEHADETİNİ ANLATTI

Hz. Ömer’in şehit edilişini de anlatan Ömer Döngeloğlu, “İranlı, değirmeni olan Feyruz adında bir mecusi, ‘Ey Ömer benden çok vergi alıyorsunuz’ dedi. Hz. Ömer de, ‘Senin canını koruyoruz, iki dirhem alıyoruz ve sen Müslüman da değilsin, bu para çok değil. Ben de sana bir değirmen yaptırmayı düşünüyorum’ dedi. O adam Hz. Ömer’i sabah namazından sonra öldürdü. Hz. Ömer son nefesinden önce kimin vurduğunu duyunca, ‘Elhamdülillah benim kanımı bir Müslüman almadı’ diyor” şeklinde konuştu.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/Z3DsVC0-OZ4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Diğer Haberler