Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Aralık 2018

ABONE OL

Hz. Mevlânâ Esenler’de Anıldı

Hz. Mevlânâ'nın 745. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında öğrenciler Hz. Mevlâna'yı andı.

Hz. Mevlânâ’nın 745. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında öğrenciler Hz. Mevlâna’yı andı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hz. Mevlânâ’nın 745. Vuslat yıl dönümü nedeniyle Şeb-i Arus programı düzenledi. Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun yanı sıra, ilçedeki okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tacirler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed Emin Cengiz’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Hz. Mevlana ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterimiyle devam etti. Programda konuşan Doç. Emin Işık, Hz. Mevlana’nın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin bu topraklar için çok önemli isimler olduğunu belirterek, “Bu değerlerden günümüzde artık bahsedilmiyor. Çocuklarımız bu medeniyet değerlerini bilmeden yetişiyor. Bize sadaka taşlarını anlatan Mevlanalar, Yunuslardır. Biz bu değerlerle yetiştik, çocuklarımız da bu ahlâka sahip olarak yetişmeli.” dedi.

Programın sonunda Tasavvuf Müziği sanatçısı Ferhat Oğuz Korç ilahi eserleri seslendirdi. Öğrencilerden oluşan semazen grubu ise sema gösterisi sundu.

Diğer Haberler