Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Kasım 2015

ABONE OL

Huzurlu Ve Güvenli Esenler İçin

Esenler'in Huzur Toplantısı'nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Esenler'deki tüm okul, sokak ve parkları güvenlik kamerasıyla donatmak istiyoruz. Ayrıca sokak aydınlatmalarını eksiksiz sağlayarak ilçede metruk bina kalmaması için çalışıyoruz" dedi.

Esenler’in Huzur Toplantısı’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler’deki tüm okul, sokak ve parkları güvenlik kamerasıyla donatmak istiyoruz. Ayrıca sokak aydınlatmalarını eksiksiz sağlayarak ilçede metruk bina kalmaması için çalışıyoruz” dedi.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen, halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla düzenlenen 2015 yılı Huzur Toplantısı,Esenler Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,Esenler İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Söğüt, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, bazı Belediye Meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

HER YERE GÜVENLİK KAMERASI

Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şehrin ihtiyaçlarından söz ederek, “Bir şehirde olması gereken üç temel şey; huzur, güven ve refahtır. Biz de Esenler’in sloganındaki gibi huzur ve umut şehri olması için çalışıyoruz” dedi.

“Esenler’de güvenlik anlamında insanın yaşam hakkını muhafaza etmeliyiz” diyen Göksu, “Esenler’deki tüm okul, sokak ve parkları güvenlik kamerasıyla donatıp İlçe Emniyetimizle entegre etmek istiyoruz. Ayrıca sokak aydınlatmalarını eksiksiz sağlayarak ilçede metruk bina kalmaması için çalışıyoruz. Bunun için proje üretip çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

DAYANIŞMA RUHU ÖNEMLİ

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da, merkezi ve yerel yönetimlerin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyerek, “Esenler’de yaşamak bir ayrıcalık. Vatandaşlarımızın bu ayrıcalığı daha iyi hissetmesi, refah ve güven içinde yaşaması için merkezi ve yerel yönetimlerin dayanışma ruhuyla hareket etmesi gerekiyor” dedi.

BALYOZ TİMİ DEVREDE

Toplantıda Esenler İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Söğüt, Esenler’de faaliyete geçen ‘Balyoz Timi’nden bahsetti. Söğüt, “Balyoz yani Ani Müdahale Timimizi devreye soktuk. Balyoz Timimizde toplam 14’er kişiden oluşan 2 minibüste 28 polis arkadaşımız 2 grup halinde görev yapacak. Balyoz Timimiz, ilçemizde bulunan YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde çıkabilecek olaylarda, köşe başlarında bekleyen şahıslara, park ve bahçelerde suç unsuru teşkil edebilecek şahıslara karşı görev yapacak” diye konuştu. Söğüt, sunumun ardından kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

Diğer Haberler