Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ekim 2016

ABONE OL

Huzur Ve Mutluluğun Özü Sevgi

Esenler Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Huzurlu Aile Sohbetleri’nde konuşan Psikolojik Danışman ve Psikoterapist Mehtap Kayaoğlu, aile içindeki huzurun ve mutluluğun sevgiye bağlı olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Huzurlu Aile Sohbetleri’nde konuşan Psikolojik Danışman ve Psikoterapist Mehtap Kayaoğlu, aile içindeki huzurun ve mutluluğun sevgiye bağlı olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzurlu Aile Sohbetleri’nin bu sezonki ilk programı Malatya Gençlik Derneği Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan Köpürür ve Kadın Kolları Başkanı Medine Kalkan ile çok sayıda Malatyalı katıldı.

ERKEKLER EŞLERİNE YARDIMCI OLMALI

Psikolojik Danışman ve Psikoterapist Mehtap Kayaoğlu, söyleşisinde ailelere önemli tavsiyelerde bulundu. Ailede huzurun ve mutluluğun temini noktasında çok önemli ipuçları veren ve meselenin özü ‘sevgi’ diyen Kayaoğlu, “Ailede sorumluluk bakımından en önemli rolü anneler üstlenmiştir. Anneler görev ve sorumluluklarını yerine getirirken erkekler de onlara yardımcı olmalıdır. Hanımlarının moral ve motivasyonunu üst seviyelerde tutmalıdır” dedi.

ANNE AİLENİN GÜNEŞİDİR

Malatya Gençlik Derneği Genel Başkanı İrfan Köpürür de kısa bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Toplumun temel yapı taşının aile olduğuna dikkat çeken Köpürür, “Ailenin güneşi ise annedir. Annelerimiz ne kadar kutsal ise, eşlerimiz de o kadar mukaddestir. Gençlik, geleceğimiz diyoruz. Kadın ne kadar mutlu ve huzurlu olur ise, o kadar sağlıklı ve hayırlı evlatlar yetiştirecektir” diye konuştu.

Diğer Haberler