Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Temmuz 2012

ABONE OL

Hükümet Konağı’nın Temeli Atılıyor

Esenler, dört gözle beklediği Hükümet Konağı’na kavuşuyor. Esenler Belediyesi’nin teşebbüsleriyle arsası hazır hale getirilen Esenler Hükümet Konağı’nın temeli, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımlarıyla atılıyor.

Esenler,  dört  gözle beklediği Hükümet Konağı’na kavuşuyor. Esenler Belediyesi’nin teşebbüsleriyle arsası hazır hale getirilen Esenler Hükümet Konağı’nın temeli, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımlarıyla atılıyor.

Esenler’de kentsel algının artırılmasına yönelik kamu binaların tasarlanması ve yönetim birimlerinin oluşturulması için projeler geliştiren Esenler Belediyesi, Hükümet Konağı’nı Esenler’e kazandırıyor. İlçede kamusal kullanımın en yoğun olduğu binalardan birisi olmasına karşın yeterli büyüklükte olmaması, kentsel mekânda algılanamaması, otopark yetersizliği gibi sorunlarla karşı karşıya olan hükümet binasına yönelik yeni proje üretilmesine ihtiyaç duyan Esenler Belediyesi,  daha büyük ve daha kapsamlı bir Hükümet Konağı’nı Esenlerlilerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

18 YILLIK HASRET BİTİYOR

12 Temmuz Perşembe günü İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımlarıyla temeli atılacak olan Hükümet Konağı ile Esenlerlilerin bir hayali daha gerçekleşmiş olacak. İstanbul tarihinde ilk defa, İl Genel Meclisi’nde Esenler Hükümet Konağı için kamulaştırma kararının çıkmasının ardından Menderes Mahallesi’nde  3 bin metrekarelik alanda temeli atılacak Hükümet Konağı ile, Esenler’de 18 yıllık hasret de sona erecek. Halen Fevzi Çakmak Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bir binada kiralık olarak hizmet veren Esenler Kaymakamlığı, Hükümet Konağının inşa edilmesiyle tüm birimleriyle tek  bir yerde toplanarak Esenler halkına daha iyi hizmet verecek. İhalesi yapılarak uygulamaya hazır hale getirilen Hükümet Konağı Projesi tamamlandığında zemin kat, 2 bodrum katı ve 5 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı olarak hizmet verecek. Hükümet Konağı’nda 216 kişilik konferans salonu, 60 araçlık otoparkı ve 750 metrekarelik bir meydan da olacak.

BİR HAYAL GERÇEKLEŞİYOR

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri döneminde kendisine en çok, “Esenler’in niye bir Hükümet Konağı yok?” sorusunun yöneltildiğini belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve  geldikten sonra üzerinde en çok çalıştığı ve uğraştığı konulardan birisinin Esenler Hükümet Konağı olduğunu söyleyerek   “Bu meseleyi çözmeye kesin karar verdim. Çünkü Esenler halkı için tam bir şehir efsanesi olmuştu. Çok şükür, bugün gerekli kamulaştırmaları gerçekleştik, tapular alındı, arsa ile ilgili hiçbir problem kalmadı. Şimdi gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra inşaata başlayacağız ve Esenler’de bir hayal daha gerçekleşmiş olacak” dedi.

Diğer Haberler