Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Şubat 2014

ABONE OL

Hükümet Konağı Hazır

Esenler Menderes Mahallesi’nde inşa edilen Hükümet Konağı’nın tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Göksu, “ Şu an da bizim yapmış olduğumuz eserler, bir yerel yönetimin 40 yılda yapabileceği eserlerdir.” dedi.

Esenler Menderes Mahallesi’nde inşa edilen Hükümet Konağı’nın tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Göksu, “ Şu an da bizim yapmış olduğumuz eserler, bir yerel yönetimin 40 yılda yapabileceği eserlerdir.” dedi.

Esenler Belediyesi, Hükümet Konağı’nın yeni hizmet binasını düzenlediği bir kokteyl programı ile halka tanıttı.

Menderes Mahallesi’ndeki Yeni Hükümet Konağı binasında gerçekleşen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın, Ömer Çetinkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler için tarihi bir gün olduğunu söyleyerek, Esenler’in hükümet konağına kavuştuğunu söyledi. Özkan, Hükümet Konağının Esenler’e kazandırılmasında çok büyük emekleri olan Esenler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür etti.

Özkan’dan sonra konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler için güzel bir gün olduğunu söyleyerek Esenler’deki en acil ihtiyacının bir hükümet konağı olduğunu söyleyerek, Esenler Belediyesi olarak 2009 yılında hükümet konağı sorunu çözmek için karar verdiklerini söyledi. Esenler’de Hükümet Konağı meselesini çözmek için yaptıkları çalışmaları anlatan Göksu, önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü ve ilgili Bakanlığın da devreye girmesiyle sorunu çözdüklerini kaydetti.

ESERLER KOLAY KOLAY MEYDANA GELMİYOR

İstanbul’un tarihinde ilk kez İl özel İdaresinin Hükümet Konağı alanı için kamulaştırma kararı aldıklarını belirten Göksu, yapılan tüm çalışmalarla birlikte yaklaşık 20 trilyonluk bir maliyetle Hükümet Konağı’nı Esenler’e kazandırdıklarını söyledi. Hükümet Konağı projesinin Esenler Belediyesi tarafından yapıldığını ifade eden Göksu, “Eserler öyle kolay kolay meydana gelmiyor. Bu eserleri yapmak için harcanana zaman, harcanın para, harcanan imkânlar gerçekten kolay kolay bu hale gelmiyor. Allaha çok şükür geriye dönüp baktığımızda bu eserler, bizim şahidimiz oldu. Biz insanlara şunu söyledik. Esenler’e eser bırakacağız dedik. Allah’a hamdolsun, şunu çok net iddia ediyorum: Şu an da bizim yapmış olduğumuz eserler, bir yerel yönetimin 40 yılda yapabileceği eserlerdir.” dedi.

Hastanesi, hükümet konağı, belediye binası, itfaiyesi, kültür merkezleri, askerlik şubesi gibi her türlü kamu binası alt yapısının bittiğini söyleyen Göksu, Esenler’in birinci sınıf hizmet almaya başlayacağını ifade etti. Hükümet Konağının Esenler’e hayırlı olmasını dileyen Göksu, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

İLÇENİN BELKİ DE NABZI BURADA ATACAK

Göksu’dan sonra konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise; bugün bu binada ilk töreni yapıyoruz. Tabi bu törenler burada bitmeyecek. Bu törenlerle birlikte ilçenin belki de nabzı burada atacak. O nabzı hep birlikte hissedeceğiz” dedi.

Türkiye’nin değişik bölgelerinde görevde bulunduğunu anlatan Kaymakam Ünal, bu hükümet konağının kendisinin tanık olduğu, emeğinin geçtiği 5. Hükümet konağı olduğunu söyledi.

Hükümet Konağının inşaat süreci hakkında da bilgi veren binanın oturduğu alanının bin 247 metrekare olduğunu, kat sayısının 8 kat olarak planlandığı söyleyerek, “Biz de istiyoruz ki, bu binayı en bir an önce hizmete sokalım. Eski yerden kurtulalım” dedi. Esenler’in hem yeni belediye binası, hem hastanesi hem de hükümet konağıyla birlikte kendi tarihini yazacağını söyleyen Ünal, “Esenler artık kendine has münhasır bir ilçe olacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Göksu, diğer protokol üyeleriyle birlikte yeni Hükümet Konağı Binasını gezdi.

Diğer Haberler