Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Ocak 2013

ABONE OL

Hop Dedik Ayhan’la Esenler Buluşmaları

“Hop dedik Ayhan” lakaplı radyo programcısı Ayhan Güngör, Esenler Buluşmalarının konuğu olarak Esenler halkıyla bir araya geldi. Güngör, “Esenler, geçmişte kırık dökük bir semti. Ama şimdi nüfusuyla, gelişimiyle bence birçok ilçeyi zorladı.

“Hop dedik Ayhan” lakaplı radyo programcısı Ayhan Güngör, Esenler Buluşmaları’nın konuğu olarak Esenler halkıyla bir araya geldi. Güngör, “Esenler, geçmişte kırık dökük bir semtti. Ama şimdi nüfusuyla, gelişimiyle bence birçok ilçeyi zorladı” dedi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Esenler Buluşmaları” programının bu haftaki konuğu “Hop dedik Ayhan” lakaplı radyo programcısı Ayhan Güngör oldu. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Zabun’un moderatörlüğünde gerçekleşti. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda, “Popüler Kültür ve Radyoculuk” üzerine konuşan radyo programcısı Ayhan Güngör, meslek yaşamıyla ilgili tüm soruları cevapladı. Türkiye’de özel radyolar kurulduğunda mesleğe başlayan Güngör, meslekte 20 yılı geride bıraktığını söyledi.  İşini severek yaptığını anlatan Güngör, “ İşinizi seveceksiniz. Ben bu işi şöhret olsun diye yapacak olsaydım zaten bugünlere gelemezdim” dedi.

ESENLER GÜZELLEŞİYOR 

Güngör, dinleyicilerle samimi diyaloğuyla ilgili “O samimiyetin sizdeki kavramı ne?” sorusu üzerine, “Samimiyetin bendeki kavramı, insanların sevgisidir. Ben insanlara zorla kendimi sevdirmiyorum. O yüzden ben 20. yılımda bu mesleği yapıyorum. Halk samimiyetsiz insanı anlar” diye konuştu. Popüler müzik kültürü içinde insanların beğenme duygusunun değiştiğini ve yeni çıkan albümlerin de eskiye göre kalıcı olmadığını söyleyen Güngör, radyo programına katılan sanatçı konuklarla anılarını paylaşarak konuşmasına devam etti. Güngör, Esenler’le ilgili düşüncelerini de dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Esenler, geçmişte kırık dökük bir semtti. Ama şimdi nüfusuyla, gelişimiyle bence birçok ilçeyi zorladı. Altyapı çalışmaları devam ediyor. Her geçen gün gelişiyor, değişiyor, güzelleşiyor. Eski Esenler algısıyla şu anki arasında fark var. Çok göç alan bir yer. Kozmopolit bir ilçe olmaya başladı. Her yöreden insan var ama burada hep beraber barış içinde yaşıyorlarsa dünyanın en güzel şehri yani.” Güngör, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler