Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2018

ABONE OL

Hilal Özdemir’den Kadınlara Türküler

Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi Hilal Özdemir, "Kadınlar Baş Başa" programında türkülerini Esenlerli kadınlarla birlikte söyledi.

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Hilal Özdemir, “Kadınlar Baş Başa” programında türkülerini Esenlerli kadınlarla birlikte söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadınlar Baş Başa” programında Esenlerli kadınlar müzik ziyafeti yaşamaya devam ediyor. Program kapsamında, kendine özgü tarzıyla Türk Halk Müziği’ne farklı bir yorum katan Hilal Özdemir, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde konser verdi.

ÇOK ÜZGÜNÜZ AMA HAYAT DEVAM EDİYOR

“Salına Salına” türküsüyle konsere başlayan Özdemir, “Sizlere bakınca kadınlar matinesinde gibi hissettim kendimi. Uzun zamandır böyle bir program yapmıyordum. O dönemler çok güzeldi, şimdi sizlerle o dönemleri yad etmiş oldum. Biliyorum ülkemizin içinde bulunduğu duruma üzülüyorsunuz, ben de en az sizler kadar üzülüyorum memleket meselelerine. Evet, hayat devam ediyor ve hepimizin hayatımıza bir şekilde devam etmemiz lazım. Şehitlerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.

SEVİLEN TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİ

Konserinde “Hayde Gidelum”, “Sallasana Mendilini”, “Erik Dalı”, “Ankara’nın Bağları”, “Halil İbrahim” ve “Ordu’nun Dereleri” gibi sevilen türküleri seslendiren sanatçıya seyirciler de keyifle eşlik etti.

Diğer Haberler