Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Kasım 2011

ABONE OL

Herkese iş, herkese aş!

Esenler Kariyer Merkezi (ESKAM) ilçede gencinden yaşlısına tüm işsizlere ümit olmaya devam ediyor. Esenler’den yaklaşık 6 bin kişiyi değişik iş yerlerinde işe yerleştiren ESKAM, iş ve eleman arayanlara köprü olmayı sürdürüyor.

ESKAM her yaştan işsize ümit olmaya devam ediyor.

Esenler Kariyer Merkezi (ESKAM) ilçede gencinden yaşlısına tüm işsizlere ümit olmaya devam ediyor. Esenler’den yaklaşık 6 bin kişiyi değişik iş yerlerinde işe yerleştiren  ESKAM, iş ve eleman arayanlara köprü olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar binlerce genci işe yerleştiren Esenler Kariyer Merkezi (ESKAM) şimdi de yaş nedeniyle iş bulmakta zorlanan 60 yaş ve üzerindeki yaşlılarımıza da umut kapısı oluyor. İş arayan yaşlıları, yetenekleri ve eğitim durumlarına göre istediklere işlere yerleştiren ESKAM, işsizlik sorununa bir nebze olsun katkı sunmaya çalışıyor. Toplumsal hayatın içinde olmak ve kimseye muhtaç olmadan ekonomik özgürlüklerine kavuşmak için ESKAM’ın kapısını çalan yaşlılar ise; istihdam konusunda çalışmalarına ara vermeden devam eden ESKAM’ı kendileri için iyi bir referans olarak görüyor.

Çalışan demir pas tutmaz

ESKAM, son olarak aralarında 60 yaş ve üzerindeki işsizlerin de bulunduğu toplam 25 kişiyi elektrikli ısıtıcı ürünlerin üretildiği UFO üretim tesislerinde çalışmak üzere istihdam etti. Onları ilk iş günlerinden yalnız bırakmayan ESKAM, Esenler Belediyesi’nin servis araçlarıyla işyerlerine kadar götürerek, onların sevinçlerine ortak oldu.Sözleşmelerini imzaladıktan sonra iş başı yapanlardan 62 yaşındaki Fikriye Şahin, iş bulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Bu yaşına kadar kimseye muhtaç olmadan, geçimini sürdürebilmek için çalıştığını ve çalışmaktan da hiç çekinmediğini söyleyen Şahin, hem ekonomik özgürlüğünü sağlamak hem de evinin bütçesine katkıda bulunmak için çalıştığını dile getirdi. İnsanın her yaşta yapacağı bir işin olduğunu kaydeden Şahin, “Çalışan demir pas tutmaz” dedi. Esenler’de damadı ve torunu ile birlikte aynı evi paylaşan Şahin, uzun bir süre iş aradıktan sonra son olarak Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya başvurduğunu belirtti. Şahin, iş bulmak için Başkan Göksu’ya mail yoluyla ulaştığını vurguladı. Şahin, ESKAM’la tanışma hikâyesini de şöyle anlattı:“Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya mail yolu ile ulaşarak iş istedim. Sayın Başkanımız da telefonla bizzat beni arayarak ESKAM’a yönlendirdi. Daha sonra ESKAM Müdürü Aziz Kekeç Bey ile görüştüm. Birkaç gün sonra beni arayıp bana uygun bir iş bulduklarını söylediklerinde çok sevindim.”

ESKAM’ a güvenimiz tam

UFO üretim tesislerinin muhasebe sorumlusu Tamer Atınçekiç de aralarında yaşlıların da olduğu 25 işsize daha kapılarını açmaktan memnun. Eleman alımı konusunda son 2 yıldır bütün ilçe belediyelerini gezdiklerini anlatan Altınçekiç, ESKAM’ı duyar duymaz harekete geçtiklerini söyledi. ESKAM’ın çok güvenilir bir kariyer merkezi olduğunu kaydeden Altınçekiç, “Bu işi ESKAM’dan daha iyi yapabilecek bir belediye birimi yok. Geçen sene istihdam edilen 250 elemanın 150 tanesini yine ESKAM aracılığıyla karşıladık. Önceleri işçiler ile yapılan mülakatlara biz de firma olarak katılırdık;  ancak şimdi ESKAM’a olan güvenimiz tam olduğu için mülakatlara girme ihtiyacı hissetmiyoruz. İşçi ile işveren arasında çok iyi bir köprü olarak gördüğümüz ESKAM ile işbirliğimiz devam edecek” dedi.

Fikriye Şahin

Diğer Haberler