Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2015

ABONE OL

Herkes Yönetmen Olmak İstiyor

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Sinema Söyleşileri" programında Esenlerli gençlerle bir araya gelen Film Arası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Suat Koçer, “Herkes yönetmen olmak istiyor. Oysa bu endüstride montaj, senarist, kurgucu ihtiyacı var. Sinema endüstrisi bu elemanları bulmakta oldukça zorlanıyor" dedi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Sinema Söyleşileri” programında Esenlerli gençlerle bir araya gelen Film Arası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Suat Koçer, “Herkes yönetmen olmak istiyor. Oysa bu endüstride montaj, senarist, kurgucu ihtiyacı var. Sinema endüstrisi bu elemanları bulmakta oldukça zorlanıyor” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sinema Söyleşileri”nin bu haftaki konuğu Film Arası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Suat Koçer oldu. Moderatörlüğünü Sinan Sertel’in üstlendiği program, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

BİLGİLER YETERSİZ

Türkiye’deki genç sinemacıların ciddi kafa karışıklığı yaşadığını belirten Koçer, sinemada ne yapmak istediklerine dair net kararları olmadığını; gençlerin Türk sinemasıyla ilgili bilgilerinin yetersiz olduğunu belirtti. Gençlerin Almanya, İspanya, Fransa sinemaların hâkim oldukları kadar kendi sinemalarından bihaber olduğunu ve genç kitlenin sinemayı teknik olarak gördüğünü belirtti.

HERKES YÖNETMEN OLMAK İSTİYOR

Koçer sözlerine şöyle devam etti: “Sinema demek sadece görüntü, kurgu ve oyunculuk değildir. İyi bir hikâye, iyi bir fikir sinemanın temelini oluşturur. Gençlerin hepsi Tarantino olmak istiyor. Herkes yönetmen olmak istiyor. Oysa bu endüstride montaj, senarist, kurgucu ihtiyacı var. Sinema endüstrisi bu elemanları bulmakta oldukça zorlanıyor” dedi.

Türkiye sinema sektöründe bazı sıkıntılar yaşandığını belirten Koçer, sinemanın daha iyiye gittiğini ve Türkiye’de sinemadan yana sitem edilen konularda tabuların yıkılmaya başladığını ifade etti.

Diğer Haberler