Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Ekim 2015

ABONE OL

Herkes İçin Dost Kentler Atölyesi

Kadın, çocuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile sokak hayvanlarının yaşayabileceği dost kentler konularına dikkat çekilen "Herkes İçin Dost Kentler" Atölyesi, 7 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek bir panelle kamuoyuna tanıtılacak.

Kadın, çocuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile sokak hayvanlarının yaşayabileceği dost kentler konularına dikkat çekilen “Herkes İçin Dost Kentler” Atölyesi, 7 Ekim Çarşamba günü düzenlenecek bir panelle kamuoyuna tanıtılacak.

Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi bünyesinde bu yıl hayata geçirilen “Herkes İçin Dost Kentler” ile “Kentsel Yaşam ve Sürdürülebilirlik” atölyelerinin sonuçları kamuoyu ile paylaşılıyor.

“Herkes İçin Dost Kentler” ana kurgusuna dikkat çekerek kentlerin geleceği üzerinde bir ana hedef vurgusu yapmak, dezavantajlı grupların temel haklarına dikkat çekmek, engelsiz bir kent için en önemli kamusal mekân olan sokak ve sokak kullanımını bu gruplar özelinde değerlendirmek ve öneriler geliştirmek amacıyla yapılan 2 çalıştayın ardından “Herkes İçin Dost Kentler” Atölyesi kamuoyuna tanıtılacak. Atölyede gerçekleştirilen çalışmaların sonuçları ve elde edilen veriler de düzenlenecek bir panelle davetlilere aktarılacak.

7 EKİM’DE KADİR TOPBAŞ’TA

Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde 7 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da başlayacak panel, iki oturumda gerçekleşecek. Program kapsamında; kadın, çocuk, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile sokak hayvanlarının yaşayabileceği dost kentler konuları tek tek masaya yatırılacak. İstanbul’dakiçeşitli üniversitelerden alanında uzman akademisyenler, “Esenler’de Yaya Güvenliği”, “Esenler’de Çocuk Olmak”, “Çocuk Dostu Esenler”, “Esenler’de Engelsiz Tasarım”, “Yaşlı Dostu Esenler”, “Kadın Dostu Esenler”, “Esenler ve Sokak Hayvanları” başlıkları altında konuşmalar yaparak “Herkes İçin Dost Kentler”i anlatacaklar. Programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

Diğer Haberler