Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mart 2018

ABONE OL

Her Şey Sevgiyle Ayakta Kalır

Belediye personeline "Hayatın Dengesini Nasıl Kurarız?" konulu bir seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, "Kendisini sevmeyen, sevemeyen Rabb'ini bile sevemez. Sevgisiz hiçbir şey ayakta duramaz" dedi.

Belediye personeline “Hayatın Dengesini Nasıl Kurarız?” konulu bir seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, “Kendisini sevmeyen, sevemeyen Rabb’ini bile sevemez. Sevgisiz hiçbir şey ayakta duramaz” dedi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün kurum içi eğitim ve gelişim programları kapsamında Aile Danışmanı Saliha Erdim, belediye personeliyle bir araya geldi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Saliha Erdim, “Hayatın Dengesini Nasıl Kurarız?” konulu bir seminer gerçekleştirdi.

KENDİNİ SEVMEYEN KİMSEYİ SEVEMEZ

Her şeyin insanın kendisini sevmesiyle başladığını ifade eden Erdim, “İnsanın kendisini değerli hissetmesine yardımcı olacak davranış biçimine, onun ‘anlayışı’ diyoruz. Ben iyi düşünürsem iyi davranma şansı yakalarım. Ben insanın değerini bilirsem, bu kendi değerimi bildiğimdendir. Başkalarını seversem kendimi sevdiğim içindir. İnsan tanıdığı duyguları üretir ve iletir. Kendisini sevmeyen, sevemeyen Rabb’ini bile sevemez. Sevgisiz hiçbir şey ayakta duramaz. Sevgiye saygı eşlik etmezse, sevgi saygıyı getirmezse, saygısızlık sevgiyi götürür. İnsan, sevgi ve saygıyla var olur” diye konuştu.

Erdim, hayatından örnekleri ve yaşadığı tecrübeleri de aktardığı seminerin sonunda belediye personelinin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler