Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Eylül 2017

ABONE OL

Her Şey Bilinçli Aile Ve Sağlıklı Nesiller İçin

Esenler Belediyesi'nin "Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi" kapsamında anneler hem bireysel olarak hem de çocuklarıyla beraber eğitici ve eğlenceli vakit geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi” kapsamında anneler hem bireysel olarak hem de çocuklarıyla beraber eğitici ve eğlenceli vakit geçirdiler.

EsenlerBelediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, aile bütünlüğünün korunması ve çocukların sağlıklı bir şekilde gelişmesine yönelik Kültür Kenti Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi” ile anneler ve çocuklara yönelik bir dizi program gerçekleştirdi. 6 ay süren proje kapsamında Çocuk Sokağı’ndaki Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde düzenlenen programlarla anneler hem bireysel olarak hem de çocuklarıyla beraber eğitici ve eğlenceli vakit geçirdiler.

ANNE ÇOCUK BİRLİKTE EĞLENİP ÖĞRENDİ

Aileleri bilinçlendirerek, 0-8 yaş arası çocukların daha sağlıklı ve güvenli gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller Projesi kapsamında 200 Esenlerli anneye yönelik 20 seminer verildi. Psikolog, pedagog, aile terapisti, yaşam koçu gibi alanında uzman isimlerden çocukların gelişimi ve eğitimi hakkında bilgi alan anneler, anne çocuk oyun grubunda çocuklarıyla kukladan, örgü bebeğe, okul atölyesinden piknik organizasyonlarına kadar çok sayıda etkinliğe katıldılar.

MUTLU BİR AİLE İÇİN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR

Projenin son programında Yaşam Koçu Esra Teoman Baner, Esenlerli anneler ile bir araya geldi. Anneler, projenin kendilerine katkılarını ve bilinçli ebeveynler olmak için tecrübe ettiklerini Baner ile paylaştılar. Esenlerli anneler, çocuklarıyla ve eşleriyle daha sağlıklı iletişim ve mutlu bir aile için aldıkları seminerlerin ve etkinliklerin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek, Esenler Belediyesi’ne bu projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ettiler.

Diğer Haberler