Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Haziran 2014

ABONE OL

Her Saat Değil, Her Gün Çöp Topluyoruz

Daha temiz, daha yaşanabilir bir Esenler için çalışan Esenler Belediyesi, haftada 2 gün olan çöp toplama günlerini, ilk önce 3 güne, daha sonra 6 güne ve en sonunda da 7 güne çıkardı.

Daha temiz, daha yaşanabilir bir Esenler için çalışan Esenler Belediyesi, haftada 2 gün olan çöp toplama günlerini, ilk önce 3 güne, daha sonra 6 güne ve en sonunda da 7 güne çıkardı.

“Evimiz Kadar Temiz Esenler” sloganıyla temizlik çalışmalarını yürüten Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, öncelikle çöp konteynırlarını yer altına alarak çöp depolamaya yeni bir anlayış getirdi. Ana arterlerde her gün, diğer sokaklarda günde 3 defa çöp toplayan Esenler Belediyesi, artık Esenler’de haftanın 7 günü çöp toplamaya başladı. Çöpler, haftanın 7 günü tüm mahallelerde saat 20.00’den sonra toplanıyor.

SAATİNDE ÇIKARMAYANA CEZA

Sokakların, caddelerin ve kaldırımların gün boyu temiz kalması, insanların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için gece gündüz çalışan Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşları çöpler konusunda uyarıyor. Akşam saat 20.00 itibarıyla çöp araçları geçmeden çöplerin kapı önlerine çıkarılması konusuna dikkat çeken Müdürlük yetkilileri, belirtilen saatler haricinde çöpünü sokağa bırakanları tespit ederek haklarında yasal işlem başlattıklarını ifade ediyorlar.

BİR ADIM DA SEN AT

İlçedeki çevre ve temizlik çalışmalarına çok önem verdiklerini dile getiren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden sorumlu Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, “Hiçbir mazeretin ardına sığınmadan, bütün imkânlarımızı seferber ederek, tüm mahallelerimizde çöp toplama günlerini 7 güne çıkardık. Bütün mahallelerimizde çöpler artık haftanın 7 günü toplanmaktadır. Ayrıca kir ve toza karşı cadde, sokak ve pazaryerlerimizde belirli periyotlarla yıkama çalışması yapılmaktadır. Esenler’in temizliği için belediye olarak 7 gün, 24 saat biz elimizden geleni yapıyoruz. Bizim bu gayretimize vatandaşlarımızın da yoğun bir şekilde destek vermesini bekliyoruz. Bizim temizlikte attığımız bu dev adımlara vatandaştan da bir adım bekliyoruz” dedi.

HER SAAT DEĞİL, HER GÜN

“Her gün çöp toplamak demek, her saat çöp toplamak değildir.” diyen Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, “Sürekli olarak atılan çöpü toplamaya ne vaktimiz, ne imkânlarımız yeter. Biz her saat çöp topluyoruz iddiasında değiliz. Biz her gün çöp topluyoruz. İstanbul’da bunu başaran tek belediyeyiz. Vatandaştan da fazla bir şey beklemiyoruz. Tek isteğimiz, vatandaşlarımızın çöp çıkarma saatlerine riayet etmesidir. Hep birlikte Esenlerimizi evimiz kadar temiz tutabiliriz” şeklinde konuştu. Karataş, temiz bir çevreye kavuşmak için vatandaşların çalışmalara destek vermesi ve çöplerini gelişigüzel bırakmaması gerektiğini de ifade etti.

Temizlikle ilgili istek ve şikâyetler için vatandaşlarımız 444 00 73 numaralı ESTİM çağrı merkezimizi ve 430 12 54 alo çöp hattını 7/24 arayabilirler.

Diğer Haberler