Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mayıs 2018

ABONE OL

Her İyiliğin Başı Dürüstlüktür

Ramazan etkinliklerinde Esenlerlilerle buluşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dürüstlük üzerine gerçekleştirdiği sohbetinde, "Bir Müslüman'a yakışan, şartlar ne olursa olsun dürüstçe muamele etmesi, dürüstçe yürümesi ve hareket etmesi, iyi şeylerle anılmasıdır" dedi.

Ramazan etkinliklerinde Esenlerlilerle buluşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dürüstlük üzerine gerçekleştirdiği sohbetinde, “Bir Müslüman’a yakışan, şartlar ne olursa olsun dürüstçe muamele etmesi, dürüstçe yürümesi ve hareket etmesi, iyi şeylerle anılmasıdır” dedi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Dörtyol Meydanı’nda Esenlerlilerle buluştu. Hatipoğlu, Dörtyol Meydanı’nı dolduran vatandaşlarla dürüstlük üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

GENÇ SANATÇILARDAN İLAHİLER

Hatipoğlu’nun sohbeti öncesinde “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında, Anadolu’nun Müslümanlaşmasında önemli katkıları olan Türk mutasavvıf Ebu’l-Hasan Harakânî anlatıldı. Harakânî’nin İslâm’a adanmış ömrü sinevizyon gösteriminde Esenlerlilerle paylaşıldı. Gecede sahne alan genç sanatçılar Fırat Türkmen ve Muhammed Ahmet Fescioğlu, okudukları ilahilerle gönüllere dokundular.

NE OLURSA OLSUN, DÜRÜST OLACAĞIZ

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber Efendimiz üzerinden örneklerle dürüstlüğün önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Dürüstlük her iyiliğin başıdır. Eğilirsen, Allah eğer seni. Bir Müslüman’a yakışan, şartlar ne olursa olsun dürüstçe muamele etmesi, dürüstçe yürümesi ve hareket etmesi, iyi şeylerle anılmasıdır” dedi.

ZALİMİN KARŞISINDA, MAZLUMUN YANINDAYIZ

Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Dörtyol Meydanı’nı dolduran kalabalıkların her zaman zalimin karşısında duracağını belirterek, “Ramazan’ın bereketi ve muhabbetiyle bütün insanlığa şunu haykırıyoruz: Bizden korkmayın. Biz Allah’ın izniyle, merhamet elçileriyiz. Yeryüzünde bir karıncanın bile incitilmesine yüreği dayanamayacak kadar merhametli, zalimlerin karşısında şiddetli, Müslümanlara karşı da çok merhametli insanlarız. Her dem mazlumun yanında, zalimin karşısındayız. Bu kalabalıkları görünce bu hislerimi sizlerle paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler