Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Haziran 2017

ABONE OL

Her Derdin İlacı Sevgidir

Esenler Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu'yu Mayalayanlar programında Muzaffer Ozak'ı anlatan Ömer Tuğrul İnançer, "Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. Birbirinizi sevin ve birbirinize dua edin. Her derdin ilacı sevgidir" dedi.

Esenler Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programında Muzaffer Ozak’ı anlatan Ömer Tuğrul İnançer, “Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. Birbirinizi sevin ve birbirinize dua edin. Her derdin ilacı sevgidir” dedi.

Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında son olarak Muzaffer Ozak anıldı. Dörtyol Meydanı’ndaki etkinlik alanında düzenlenen programa; Sivas Milletvekili Ali Turan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KURTULUŞUMUZ HAYATIMIZIN RAMAZANLAŞMASIDIR

Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Anadolu topraklarında iz bırakan gönül sultanı Muzaffer Ozak’ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan’da Müslümanların birbirleri için de dua etmesinin önemine değindi. Duanın insan hayatında çok önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Göksu, “Zor bir dönemden geçen insanlığın merhamete, şefkate, sevgiye kavuşması için, tüm insanlık için de dua etmeliyiz. İslam aleminin yeniden ayağa kalkması, yeniden dirilişi için ellerimizi açıp Cenabı-ı Allah’a dua etmeliyiz. Ramazan’ın bereket ve paylaşım ayı olduğunu dualarımızla da göstermemiz gerektiğini ve insanlığın buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ramazan’ı bir fırsat bilerek dualarınıza dua katınız. Çok iyi biliyoruz ki; kurtuluşumuz hayatımızın ramazanlaşmasıdır” dedi.

BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKÇE İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ

Programda “Sahaflar Şeyhi” olarak da tanınan Muzaffer Ozak’ı Ömer Tuğrul İnançer anlattı. Velilerin ömrü yaşadıkları süreyle sınırlı değildir” diyen İnançer, “Muzaffer Ozak Efendi, hayatı boyunca pek çok kitap yazmıştır. Ama ‘İrşad’ adlı eseri bir başkadır. Tabi okumasını bilene. Bu kitabı diğerlerinden farklı kılan muhabbet ve sevgiyle kaleme alınmış olmasıdır. Peygamber Efendimiz ne buyuruyor; ‘İman etmedikçe Cennet’e giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız’. Biz birbirimizi sevmekte çok noksanız. Birbirinizi ve tüm insanları -gavurları bile- sevin ve birbirinize dua edin. Yarın öbür gün Allah’ın hidayeti ona erişir ve senin din kardeşin olur. Her derdin ilacı sevgidir. Allah tarafından yaratılan her yaratılmış sevgiye layıktır” diye konuştu.

AYNI DUYGUYU PAYLAŞAN İNSANLAR ANLAŞIR

Programda Sivas Milletvekili Ali Turan da, bir selamlama konuşması yaparak, “Hz. Mevlana der ki; ‘Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşan insanlar anlaşırlar’… Esenler’de 81 vilayetten insanımızı aynı duygularla bir araya getiren, barışı, sevgiyi ve kardeşliği tesis eden Belediye Başkanımız Tevfik Göksu’ya şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” şeklinde konuştu.

SAMİ ÖZER ESENLERLİLER İÇİN SÖYLEDİ

Programın son bölümünde Türk Tasavvuf Musikisi’nin önemli isimlerinden Sami Özer, sahne aldı. Tasavvuf musikisinin seçkin örneklerini kendine özgü yorumuyla seslendiren Özer, Dörtyol Meydanı’nı dolduran konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.Sami Özer, ilahilerin yanı sıra ve klasik musiki eserlerini de Esenlerliler için söyledi.

Diğer Haberler