Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Eylül 2013

ABONE OL

Hepsi Cankurtaran Oldu

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu işbirliğinde Esenler Belediyesi Spor Kompleksi'nde görev yapan yüzme eğitmenlerine, cankurtaran eğitimi verdi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu işbirliğinde Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde görev yapan yüzme eğitmenlerine, cankurtaran eğitimi verdi. Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu işbirliğinde Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde görev yapan yüzme eğitmenlerine 1 hafta boyunca cankurtaran eğitimi verdi. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser’in de katıldığı eğitimlerde, 8 yüzme eğitmeni cankurtaran eğitimi aldı. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde yaşları 7 ile 14 arasında değişen öğrencilere ve yetişkinlere eğitim veren eğitmenler, havuz içerisinde yaşanacak kazalara anında müdahale edebilmek ve ambulans gelene kadar hayat kurtarmak amacıyla, 1 hafta süren cankurtaran eğitimini tamamladılar.

İlk yardım, kalp masajı, suni teneffüs, yaralanmalar, suda boğuşma, su dibinden kazazedeyi çıkarma gibi teorik ve pratik olarak verilen eğitimi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun yetkilendirdiği uzman cankurtaran eğitmeni Fatih Kaplan verdi. Eğitimin sonunda Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde çalışan yüzme eğitmenleri, bronz cankurtaran sertifikaları almaya hak kazandı.   

Diğer Haberler