Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Haziran 2011

ABONE OL

Hepsi adam oldu!

Esenler Belediyesi'nce özel hastanelerde sünnet ettirilecek çocukların sünnet kıyafetleri düzenlenen bir törenle dağıtıldı.

 Esenler’de 1400 çocuğa sünnet kıyafeti dağıtıldı…  

Esenler Belediyesi tarafından ücretsiz sünnet ettirilecek olan 1400 çocuğun sünnet kıyafetleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı bir şölenle dağıtıldı.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşen şölene Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti 2. bölge milletvekili adayı Hüseyin Eroğlu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler Belediye Meclis Başkan Vekili Birol Hacıoğlu, sünnet şölenine hiçbir ücret almadan sosyal sorumluluk duygusu ile destek veren Esenler Hayat Hastanesi, Yunus Emre Tıp Merkezi, Medicana Hasatanesi, Güney Hastanesi,  İstanbul Tıp Merkezi ve Kolon Hastanesi’nin yetkilileri, organizeyi gerçekleştiren Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mustafa Uzun ile çok sayıda sünnet olacak çocuk ve aileleri katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan şölende, çocuklar sihirbaz ve jonglör gösterilerinin yanı sıra yüz boyama gibi çeşitli eğlence programlarla doyasıya eğlendiler. Hep birlikte şarkılar söyleyerek keyifli saatler geçiren çocuklar, Nasreddin Hoca ve eşeğiyle beraber hatıra fotoğrafları da çektirdiler.

Çocuğumla anyı muamele

Şölende konuşan  Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, sünnet olacak olan tüm çocukları tebrik ederek, “Bugün çocuklarınız açısından güzel bir anı olacak olan sünnet kıyafetlerini alacak ve bizim yönlendireceğimiz hastanelerde sünnet ettireceksiniz. Bu uygulamayı ilk defa Esenler Belediyesi olarak biz başlattık ve biz devam ettiriyoruz” dedi. Toplu sünnet organizasyonları yapmadıklarını vurgulayan Göksu,  “Ben nasıl ki çocuğumu hastanede sünnet ettiriyorsam ve benim çocuğum hangi muameleye layıksa, Esenler’deki her bir kardeşimiz de aynı muameleye layık olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Toplu sünnet operasyonları yerine hastane ortamında, uzman doktorlar gözetiminde ve hijyenik şartlarda yapılacağına dikkat çeken Göksu, ilgili hastanelere de teşekkür ederek, hastanelerin sünnet operasyonları için Esenler Belediyesi’nden hiçbir ücret talep etmeyerek,  sosyal sorumluluk gereği bu organizasyona katkı verdiklerini vurguladı.

Esenleri birlikte geliştireceğiz

“Esenleri birlikte yaşıyoruz . 2 yıldır birlikte Esenler’de birlikte çalışıp, Esenler’i birlikte teneffüs ediyoruz” diyen Göksu, göreve geldiği günden bu yana Esenler’de yaşanan değişimlere işaret ederek, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve gerekse merkezi hükümetin destekleriyle beraber Esenler’de devam eden yatırım miktarı yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu söyledi. İstanbul’un 39 ilçesi içerisinden hiçbir yerde 1 milyar dolarlık yatırım olmadığını vurgulayan Göksu, başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Esenler’deki yatırımlarda destek veren ve emeği olan herkese teşekkür etti. Esenler Belediyesi’nin “Esenler’de hizmette sınır yok”  anlayışıyla her sokağa ve her mahalleye hizmet götürmeye çalıştığını belirten Göksu,  “Esenleri birlikte daha da büyüteceğiz, geliştireceğiz. Esenler’i daha fazla güzelleştireceğiz. Sizler de Esenler’de oturuyor olmaktan mutlu olacaksınız” dedi.

Allah çocuklarınızın acısını göstermesin

Esenler’in artık bir ormanı olduğunu da hatırlatan Göksu,  Esenler Belediyesi tarafından alınan Göktürk gölü ve çevresinde herkesi piknik yapmaya davet etti. Göksu, konuşmasını şöyle tamamladı:“Sünnet olacak olan çocuklarımıza ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah onların hayatlarını hayırlısıyla vesile etsin Allah çocuklarınızın acısını göstermesin. Evlat acısı yaşamış bir baba olarak söylüyorum: Dünyada en zor şey evlat acısıdır. Dünyada en güzel şey; bir insanın evladının tebessüm ettiğini görmesidir. Allah çocuklarınızın mutluluğunu göstersin. Onların bahtları açık olsun.”

Göksu, konuşmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti 2. bölge milletvekili adayı Hüseyin Eroğlu, Esenler Belediye Meclisi Başkan Vekili Birol Hacıoğlu ile birlikte sünnet olacak olan çocuklara kıyafetlerini dağıtırken; organizasyona katkı veren ilgili hastanelerin yetkililerine de teşekkür plaketlerini takdim etti.

 

Diğer Haberler