Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Ekim 2012

ABONE OL

Hepimiz İstanbulluyuz

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, TÜSİYAD Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada, “İstanbul ölçeğinde kurulmuş ve hizmet üreten her bir dernek bilmelidir ki hepimiz artık İstanbulluyuz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, TÜSİYAD Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada, “İstanbul ölçeğinde kurulmuş ve hizmet üreten her bir dernek bilmelidir ki hepimiz artık İstanbulluyuz” dedi.

Tüm Sinoplu İşadamları Yardımlaşma Derneği (TÜSİYAD) Genel Kurul toplantısı, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Sinop İli, İlçeleri ve Kültür Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Başkanı Sabahattin Sungur,   TÜSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özalp ile dernek üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantı, Divan Kurulu’nun oluşturulması ve Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesiyle devam etti. Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’un Anadolu’nun her coğrafyasından farklı renkleri bir arada bulunduran bir kent olduğunu belirterek Esenler’de Sinoplu yoğunluğun fazla olduğuna dikkat çekti. Yöresel derneklerin İstanbul açısından çok önemli bir özelliği olduğunu söyleyen Göksu, Anadolu’dan kalkıp İstanbul’a göç eden insanların savrulmamaları için bu derneklerin önemli sorumluluklar üstlendiklerini belirtti. 

BU ŞEHRİN İHYASI İÇİN GAYRET GÖSTERİN

Yöresel derneklerin önemli bir sığınma limanı olduğunu ifade eden Göksu, İstanbul’da en çok yöresel derneklerin bulunduğu ilçenin Esenler olduğunu kaydetti. Bu derneklerin hemşehrilerini bir arada tutmak için yoğun bir emek göstermesinin takdire değer olduğunu belirten Göksu, “Hepimiz hem kendi geleceğimizin inşasını, hem de çocuklarımızın geleceğinin inşasını bu şehirde görüyoruz. İstanbul ölçeğinde kurulmuş ve hizmet üreten her bir dernek bilmelidir ki, hepimiz artık İstanbulluyuz. Aksi takdirde çocuklarınız kimlik problemiyle karşı karşıya kalırlar. Kimliği belirlenmemiş, tanımsız bir hale gelirler” dedi. Gelecek neslin kendi doğdukları toprakları unutmaması, o kültürü hissetmesi; ancak İstanbul’un kültürüne entegre olmasının da önemli olduğunu belirten Göksu, konuşmasına derneklerin sosyal sorumluluklarını anlatarak devam etti. Dostluk ilişkilerinin maksimum düzeyde tutulması anlamında derneklere çok büyük görevler düştüğünü kaydeden Göksu, TÜSİYAD üyelerine tavsiyelerde bulunarak,  “Sinop’un ihyası ve inşası için ne kadar emek sarf ediyorsanız, bu şehrin ihyası ve inşası için de aynı gayreti göstermeniz gerektiğini düşünüyorum”  diye konuştu. Göksu, konuşmasını TÜSİYAD’ın Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.

Diğer Haberler