Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2012

ABONE OL

Hekimler Tıp Bayramı’nda Buluştu

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilçede hizmet veren tüm sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilçede hizmet veren tüm sağlık çalışanlarıyla  bir araya geldi.

Esenler Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı’nı ilçede hizmet veren doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla birlikte düzenlediği bir programla kutladı. Esenler Kültür Merkezi’nde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Başkan Vekili Birol Hacıoğlu,  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Savaş Başar Kartal, Esenler Sağlık Grup Başkanı  Çiğdem Gür ve çok sayıda doktor ile sağlık çalışanı katıldı. Keyifli ve samimi bir ortamda gerçekleşen programda, hep birlikte yemek yiyen doktorlar birbirleriyle sohbet edip kaynaştı. Yemeğin ardından bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun, bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladıktan sonra sözü Esenler Sağlık Grup Başkanı Çiğdem Gür’e bıraktı. Gür, tıp mesleğinin en ağır sorumluluk üstlenilmesi gereken bir meslek olduğunu belirtti.

Gür’ün ardından programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; birey ve ailelere çok yönlü sağlık hizmetini sunan Aile Hekimliği uygulamasına dikkat çektikten sonra, Esenler’de aile hekimliği konusunda eksikliklerin tamamlandığını, ilçede aile hekimi olmayan kimsenin kalmadığını belirtti. Göksu,  Esenler’de hizmete açılan Aile Sağlığı Merkezlerine 2 tane daha ekleyeceklerini ifade etti. Esenler’de hizmet üreten bütün hekimlere teşekkür eden Göksu,  “Bu toplumun en çok şükran duyduğu insanlar sizlersiniz” dedi. Esenler Belediyesi olarak tıp alanında üzerine düşen görevi yapabilmenin gayreti içinde olduklarını kaydeden Göksu, “Sizlere her zaman çok şey borçluyuz” dedi.

Esenler’i tercih etmeyen pişman olacakEsenler’de sağlık alanında yapılan yatırımları hatırlatarak konuşmasına devam eden Göksu, 2013 yılı itibariyle sağlık altyapısının biteceğinin müjdesini verdi.  İlçenin 3-5 yıl sonra İstanbul’un cazibe merkezi olacağını söyleyen Göksu,  hizmet için Esenler’i tercih etmeyen hekimlerin pişman olacaklarını belirtti.  Esenler’in önümüzdeki yıllarda en az sağlık sorununun yaşanacağı bir ilçe olacağı iddiasında olduğunu söyleyen Göksu,  “İnandığımız zaman çözmeyeceğimiz bir şey yoktur. Hep birlikte Esenler’i güzelliklere kavuşturacağız” dedi. Bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı da kutlayan Göksu, “Ne zaman darda kalırsanız kapımız sizlere açık. Dünyada kendisine muhtaç olmayacağınız hiçbir insan yoktur. Her insan kutsaldır ve her insan kendisine hizmet edilmeye değerdir” diye sözlerini tamamladı.

Tokadın peşinde değiliz

İl Sağlık Müdür Yardımcısı Savaş Başar Kartal da yıl da bir kere de olsa Tıp Bayramı’nın kutlanmasının çok önemli olduğunu söyledi.  Tıp mesleğinde moral ve motivasyonun gerekli olduğunu vurgulayan Kartal, Aile hekimliği uygulamasının motivasyonu sağlamaya çalıştığını belirtti. Hekimlerin onure edilmesi peşinde değil, hayır dua almak peşinde olduklarını belirten Kartal, “Suratımıza atılacak bir tokadın peşinde değiliz. Mutsuz bir hekimin hastasını mutlu etmesi imkânsız” dedi.

Programda son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Sağlık çalışanlarının bayramlarını kutlayan Madenoğlu, ilçede belediye başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların gayretleri ile sağlık alanında yapılan çalışmaların ilerisi için umut verici olduğunu söyledi. Program, keman ve gitar dinletisinin ardından sona erdi. 

 

Diğer Haberler