Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2012

ABONE OL

Hedefimiz, Engelsiz Hayatlar Kurmak

Esenler Şefkatevi Rehabilitasyon Merkezi, Engelliler Haftası’nda Esenler’de düzenlenen etkinliklere katkılarından dolayı başta Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi olmak üzere çeşitli kuruluşlara plaket verdi.

Esenler Şefkatevi Rehabilitasyon Merkezi, Engelliler Haftası’nda Esenler’de düzenlenen etkinliklere katkılarından dolayı başta Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi olmak üzere çeşitli kuruluşlara plaket verdi.

Esenler Şefkat Evi Rehabilitasyon Merkezi, geçtiğimiz günlerde tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de çeşitli etkinliklerle kutlanan Engelliler Haftası’na katkılarından dolayı başta Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi olmak üzere ilçede faaliyet gösteren tüm engelli derneklerine teşekkür mahiyetinde bir kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Ramazan Çuğlan ile ilçede bulunan engelli derneklerinin başkan ve temsilcileri katıldı. Kahvaltıda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu; engelli olanların hayatlarını engelsiz hale getirmenin kendisini engelsiz hissedenlerin en önemli görevi olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Göksu; geçmiş dönemlerdeki engellilere bakışla bugünki bakış arasında çok büyük farkların olduğuna dikkati çekerek, devletin bu konuda büyük reformlar yaptığını ve bu sayede engelli ve ailelerinin çok daha iyi bir konumda olduğunu söyledi.

HAYATA DAİR HERŞEY ESENLER’DE

Yakında çok büyük bir sosyal hizmet binası açacaklarının müjdesini vererek konuşmasına devam eden Göksu; “Açacağımız sosyal hizmet binasında hayata dair ne varsa her şey olacak. Bu sosyal hizmet binası, bir insanın hayatında neyle ilgili keşkesi varsa o keşkesinin çözümünün üretileceği bir mekân olacak. Bu binada engellilerimiz için de bir merkezimiz olacak” diyerek insanların hayatta karşılaşabilecekleri zorlukların aşılacağı bir mekân olacak olan sosyal hizmet binasıyla ilgili bilgiler verdi. Tekstilkent’te bulunan Türk Telekom binasını kiralama işlemlerinin bittiğini ve burada çok yakında Özürlüler İş Geliştirme Merkezi açmayı planladıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sağlayacağını açıkladı. İlçeye engelliler merkezi açılmasıyla ilgili ciddi bir proje çalışması yürüttüklerini ifade eden Göksu, “Projeyle ilgili yer kamulaştırıldı. Ancak Esenler’de kentsel dönüşüm çalışmaları olan bölgeler var, stok konut yapmamız gereken alanlar var” diyerek ilçede yürütülen projeler nedeniyle arsa stoğu ihtiyacının oluşabildiğini ve bu nedenle de kamulaştırılan arsayı bekletmek zorunda olduklarını açıkladı. Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kahvaltıyı düzenleyen ve engellilerle ilgili çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür etti.  Program, konuşmaların ardından Engelliler Haftası’nda düzenlenen etkinliklere katkılarından dolayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sema Kulu Şentürk ile Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Ali Şimşek’e teşekkür plaketlerinin takdimiyle son buldu.

Diğer Haberler